Sparta podruhé v řadě prohrála, Vary už jsou v extralize na třetím místě

Hráči Sparty po skončení zápasu. foto: ČTK

Hokejisté Třince dál vedou tabulku extraligy o dva body před Plzní. Oceláři si v 23. kole poradili se Spartou, Indiáni zvítězili na ledě Liberce. Na třetí místo se i díky zaváhání Pražanů posunul tým Karlových Varů. Hráči Energie si připsali další výhru v Olomouci. Boj celků ze dna tabulky mezi Pardubicemi a Českými Budějovicemi pro sebe rozhodli gólem v prodloužení Východočeši.

Hradec Králové - Brno 6:2 (1:0, 2:1, 3:1),

Olomouc - Karlovy Vary 1:3 (1:0, 0:2, 0:1).

Třinečtí porazili Spartu 4:2 a vyhráli ve třináctém ze čtrnácti utkání sezony. Lídr soutěže sice prohrával po 46 sekundách, ale už v 17. minutě vedl 3:1. Na obratu se podílel gólem a přihrávkou Erik Hrňa, stejnou bilanci měl i jeho spoluhráč Petr Vrána. Pražané prohráli ve druhém utkání za sebou.

Liberec podlehl doma Plzni 3:6, Bílí Tygři tak potřetí za sebou nebodovali. Indiáni na soupeřově ledě uspěli poprvé od 24. listopadu 2017 po pěti porážkách za sebou a drží se na druhé pozici o dva body za Třincem, který má ale tři zápasy k dobru. Dvakrát za vítěze skóroval Matyáš Kantner a tři asistence si připsal Filip Suchý.

Hokejisté Hradce Králové deklasovali Brno 6:2 a zabrali po třech zápasech bez bodu. Shodně třemi body k tomu přispěli útočníci Radek Smoleňák (2+1) a Lukáš Cingel (0+3). Kometa neuspěla po dvou vítězstvích za sebou a s Mountfieldem prohrála teprve podruhé z posledních devíti vzájemných utkání.

Karlovarští zvítězili na ledě Olomouce 3:1. Západočeši díky obratu ve druhé třetině z 0:1 na 2:1 vyhráli potřetí za sebou a posunuli se už na třetí místo v tabulce před pražskou Spartu. Tým Energie tak zároveň přerušil nepříznivou sérii pěti proher s Hanáky ve vzájemných duelech.

Tým Pardubic zdolal České Budějovice 3:2 v prodloužení a udržel se tak díky tomu před Motorem. Na dnešního soka mají Východočeši ještě s jedním zápasem k dobru dvoubodový náskok. Jihočeši sice ve druhém dějství smazali dvoubrankovou ztrátu, ale na třetí výhru venku za sebou nedosáhli. V čase 62:34 rozhodl útočník Matěj Blümel.

Ve zbývajících duelech zdolal Zlín těsně 2:1 Vítkovice a Litvínov podlehl Mladé Boleslavi 2:4. Bruslařský klub tak potvrdil velmi dobrou formu a vyhrál s plným bodovým ziskem počtvrté za sebou.