Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Sparta po výhře nad Vítkovicemi poskočila na 12. místo

20:53
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili v předehrávce 24. kola extraligy Vítkovice 2:0 díky trefám Petra Tona a Dominika Pacovského z první třetiny. Pražané pod koučem Josefem Jandačem vyhráli čtvrtý z pěti zápasů a přeskočili v tabulce Karlovy Vary na dvanáctou příčku. Ostravané poprvé pod trenérem Peterem Oremusem nebodovali.

Sparta (Pacovský) foto: ČTK

Úvod byl oboustranně velmi opatrný a tak trochu korespondoval s dosavadními výsledky Vítkovic s Oremusem na střídačce, za nimiž byla především pečlivá obranná hra. Jediným momentem, který vybočil, byl povedený Sekáčův průnik, hosty však zachránil gólman Šindelář.

V 11. minutě ale musel na trestnou lavici Barinka, jehož vzápětí následoval Sloboda a Spartě se naskytla 79 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři.

Sparta - Vítkovice 2:0

Branky a nahrávky: 12. P. Ton (Sičák), 19. Pacovský (P. Ton, J. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5116.

Sestavy: Sparta: Neuvirth - Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Domácím k jejímu zužitkování nakonec stačilo 35 sekund, když se na modré čáře opřel do puku Ton a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Před přestávkou mohl přidat druhý gól Hlinka, tváří v tvář Šindelářovi ale nedal. Vše napravil po Tonově přihrávce zapomenutý Pacovský a zvýšil na 2:0.

Druhá část se odehrávala v podobném duchu jako ta první, jen s tím rozdílem, že v ní nebyly k vidění žádné góly. Při prvním vyloučení na straně Sparty zahrozil Klimek, jenže gólman Neuvirth byl připraven. Na začátku 29. minuty si přesilovku zahrála opět Sparta, pálili v ní Broš a Tenkrát, ovšem bez gólového efektu.

Krátce poté, co se síly na ledě vyrovnaly, dostal Neuvirth svou rozehrávkou do úzkých Vallina, jenž přišel o kotouč, ten se vzápětí dostal k Romanovi, ale jeho zakončení ztroskotalo na Neuvirthovi. Na druhé straně našel Hlinka Pacovského, ten dlouho vyčkával se zakončením, recept na Šindeláře ale tentokrát nenalezl. A protože Šedivý se Strapáčem ve slibných pozicích nedokázali své dorážky proměnit, stav 2:0 se nezměnil.

Na začátku třetí třetiny se vyznamenali oba gólmani při šancích Klimka a Sekáče. Noty byly pro tuto pasáž hry rozdány jasně - zatímco Sparta se nikam netlačila a pozorně hlídala vedení, Ostravané ve snaze o oživení naděje na body museli přidat.

Když už se však probili až k zakončení, stál proti nim bezchybný Neuvirth. Ten se vyznamenal především při oslabení v 54. minutě proti Klimkovi. V čase 57:00 sáhla hostující lavička k oddechovému času a následně také k power play, další gól už ale diváci neviděli.