Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Sparta po návratu z karantény hladce zdolala Příbram, trefil se Krejčí, Kozák i Karabec

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - 1. FK Příbram, 9. března 2021 v Praze. Hráči Sparty se radují z úvodního gólu. foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Sparty po návratu z karantény kvůli koronaviru v týmu porazili v dohrávce 21. kola první ligy Příbram vysoko 4:0. Pražané pod trenérem Pavlem Vrbou vyhráli i čtvrtý zápas v nejvyšší soutěži. Letenští si upevnili druhé místo v tabulce a na vedoucího městského rivala Slavii ztrácejí 11 bodů, navíc mají utkání k dobru. Příbram nevyhrála 11 kol po sobě a klesla na poslední příčku.
  19:51aktualizováno  20:18

Na výhře domácích se brankami v prvním poločase podíleli Ladislav Krejčí mladší a Libor Kozák. Po změně stran se prosadil střídající Adam Karabec a v nastavení si dal vlastní gól Jiří Mezera.

Sparta nastoupila poprvé od 20. února. Duel s Příbramí se měl původně odehrát o osm dní později, ale Pražany vyřadil ze hry koronavirus, kvůli němuž byl odložen i jejich ligový duel v Jablonci a osmifinále domácího poháru s Ostravou.

Ze zdravotních důvodů se Letenští museli obejít bez několika hráčů včetně Karlssona a jednoho ze tří nejlepších střelců ligové sezony Juliše. Na lavičce začal útočník Hložek, který kvůli zranění nehrál od října.

Zápas proti sobě svedl Vrbu a příbramského kouče Horvátha, kteří spolu zažili velké úspěchy v Plzni. Sparta se od úvodu tlačila dopředu, ale hosté ji zpočátku nepouštěli do výraznějších šancí.

V 26. minutě skončila Pavelkova dalekonosná přízemní střela vedle. Ve 33. minutě už domácí otevřeli skóre. Plavšič nacentroval do vápna a Krejčí mladší z hranice malého vápna hlavičkou k tyči nedal Šimanovi šanci.

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - 1. FK Příbram, 9. března...
Pavel Vrba prožívá první utkání Sparty na Letné.

O 10 minut později zvýšil po rohu rovněž hlavou Kozák. V nastavení úvodního dějství Wiesner našel před brankou Krejčího staršího, který v pádu zakončil a Kingue vykopl míč ve vzduchu na hranici brankové čáry.

Po přestávce hlavičkoval sparťanský stoper Čelůstka kousek vedle. V 61. minutě nahradil Hložek na hrotu útoku Kozáka. V největší příležitosti se ocitl v 79. minutě, ale z hranice vápna zamířil mimo tři tyče.

Za dvě minuty se po povedené individuální akci zapsal mezi střelce Karabec, který obešel tři hráče a střelou z hranice šestnáctky propálil Šimana.

Ve druhé minutě nastavení střídající Hanousek hledal ve vápně Hložka, míč si ale do vlastní sítě srazil obránce Mezera. Letenští pod Vrbou poprvé udrželi nulu a připsali si nejvyšší ligovou výhru od předloňského října a triumfu 4:0 nad Bohemians 1905.

Sparta neprohrála v nejvyšší soutěži s Příbramí v 16 utkáních za sebou a poslední čtyři duely vyhrála. Hosté venku v lize v této sezoně získali jen tři body a od loňského května tam nezvítězili v 15 duelech po sobě.