Sparta otočila zápas s Mladou Boleslaví

20:33
PRAHA - Spartě se během závěrečné čtvrthodiny zápasu s Mladou Boleslaví podařil dokonalý obrat. Ještě v 76.minutě Pražané prohrávali, pak ale dali čtyři góly za sebou a vyhráli 4:1.

Sparťan Marek Kulič v souboji s boleslavským Marianem Palátem. foto: Stanislav Peška ČTK

Boleslavští fotbalisté si na Letnou přijeli pro třetí vítězství za sebou. Sparťané prohrávali po brance Pecky a znovu se hodně trápili. Při čtyřgólovém obratu se dvakrát trefil bývalý boleslavský kapitán Kulič, po jedné brance dali Matušovič s Doškem. Sparta se po vítězství vrátila na druhé místo v ligové tabulce, kterou vede Slavia. Mladá Boleslav nyní ztrácí devět bodů.

V prvním poločase nebylo ve hře mnoho rušivých momentů, na obou stranách byla řada chyb. Hra Sparty byla znovu lopotná, chyběl nápad a hlavně domácí záloha nebyla schopná udržet míč. Zjevně se trápil především Šimák na levé straně, kterého trenér o poločase vystřídal. Záblesk naděje přinesla jen čtvrtá minuta, kapitán Kulič ale zamířil na boleslavskou brány z ofsajdu.

Hosté bez potíží odráželi útočné výpady domácích a občas se dostali i k brejkům: pokus Kysely v jedenácté minutě ale stačil zablokovat Kučera, který ve středu obrany nastoupil místo distancovaného kapitána Řepky.

Sparťanský kouč Bílek v poločase posílil ofenzivu nasazením Koláře. Letenští ale místo útoku kapitulovali, když hosté skvěle využili odkryté místo ve středu pole. Abraham prostrčil míč na Poláčka a po jeho přiťuknutí Pecka bez potíží poslal míč do odkryté branky.

Letenští se dostali do ještě většího útlumu. Boleslav naopak co chvíli nasazovala k nebezpečným brejkům. Nejprve jeden zmařil Kysela, v 66. minutě po dalším udělal Ditrich kličku i gólmanovi Blažkovi, ale z ostrého úhlu zamířil vedle.

trenéru Bílkovi se v závěru podařilo střídání. Chybujícího Horvátha nahradil Jun, který tým probudil k velkému obratu. Čtvrt hodiny před koncem obránce Palát neodvrátil lehký míč a po Junově ostrém centru se těsně před brankou prosadil důrazný Kulič.

Čtrnáct tisícovek diváků na Letné rázem ožilo a hnalo tým dál na zteč. Domácí se neuvěřitelně vzchopili a nasadili k drtivému finiši, v němž nemilosrdně rozhozenou Boleslav. Tři minuty po Kuličově vyrovnání se střídající Matušovič postavil k trestnému kopu a neomylně z pětadvaceti metrů trefil šibenici.

Domácí dohrávali ve velké euforii. Tu podpořil ještě víc Došek, který v 84. minutě po pohledné akci dostal míč od Juna a zblízka prostřelil Kučeru potřetí. Otřesení hosté v závěru úplně vyhořeli. Na zpáteční cestu domů jim ještě ve třetí minutě nastaveného času Kulič po dalším rychlém kontru přiložil čtvrtý gól.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...