Sparta opět uspěla v Litvínově a drží se v čele extraligy, Vary předčily Zlín

Brankář Matěj Machovský slaví výhru se spoluhráči. foto: Petr BílekMAFRA

Hokejová Sparta udržela i po 35. kole extraligy první místo. Vlastně jen potvrdila pravidlo, že zápas v Litvínově = 3 body. Pražané totiž na severu Čech zvítězili posedmé za sebou, tentokrát 5:3. V těsném závěsu za nimi se v tabulce drží Třinec, který se po měsíci dočkal plného bodového zisku - díky velkému obratu domácího duelu s Hradcem Králové a vítězství 3:1.
  20:11

Hned v úvodu nabídnul domácím přesilovou hru faulem Kalina a Machovský si v oslabení poradil s Irvingovou střelou. První velkou šanci měli v osmé minutě hosté. Polášek vysunul z vlastního obranného pásma přihrávkou na útočnou modrou čáru do úniku Zikmunda, ale Godla si s jeho střelou poradil.

Litvínov se ubránil při Štichově trestu a v čase 11:17 otevřel skóre, když Balinskisův pokus usměrnil za sparťanského gólmana dokonale přesně Hübl. V 17. minutě Pražané odpověděli a Godla pustil za svá záda Říčkovo nahození. Za 67 sekund už Sparta vedla. Při Hüblově vyloučení Řepík přihrál před brankoviště volnému Tomáškovi, který zkrotil puk a překonal litvínovského gólmana.

Sparťanský brankář Matěj Machovský slaví výhru se spoluhráči
Sparťané slaví gól Roberta Říčky na 1:1

Po 93 vteřinách druhé části získali hosté už dvoubrankový náskok. Po rychlém protiútoku a kombinaci Kudrny s Tomáškem zakončil do odkryté branky Sukeľ. Ve 24. minutě Litvínov zareagoval. Godlou vyražený puk se dostal k Jarůškovi, který při střídaní Pražanů využil možnost samostatného úniku a prostřelil Machovského na vyrážečku.

Ve 28. minutě ale předvedla Sparta opět rychlý kontr a po Rouskově přihrávce zakončil do odkryté branky ze stejné pozice jako předtím Tomášek kapitán Řepík. Nejlepší střelec Pražanů, jimž chyběl v utkání centr elitní lajny Roman Horák, si připsal 18. gól v sezoně.

Liberec - Brno 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0),

Pardubice - Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0).

V polovině utkání nevyužil šancí domácích Jarůšek, který minul. Při Šmerhově vyloučení ve 36. minutě našel Lukeš před brankou obránce Šcotku, který opět snížil na rozdíl gólu.

Na přelomu druhé a třetí třetiny domácí odolali při Pospíšilově trestu a ve 44. minutě při hře čtyř proti čtyřem mohl vyrovnat Lukeš, ale Machovský zasáhl lapačkou. Do dalších velkých šancí ale Sparta domácí nepouštěla. Pět minut před koncem měl po Sobotkově přihrávce pojistku náskoku hostů na hokejce Řepík, ale trefil Godlu. Naděje domácím sebral 98 sekund před koncem při power play do prázdné branky Kudrna.