Sparta nezvládla úvodní zápas play off ve Vítkovicích. V Ostravě prohrála už posedmé v řadě

19:30aktualizováno  23:48
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic i Mladé Boleslavi oslavili v domácím prostředí úspěšný vstup do předkola Generali play off hokejové Tipsport extraligy. Ostravané vyhráli nad pražskou Spartou 2:1 a Bruslařský klub zdolal Zlín 3:1.

Hokejisté Vítkovic se radují z první výhry v play off. foto: ČTK

Série hrané na tři vítězství budou pokračovat na stejných místech v úterý.

Vítkovice dostal do vedení v polovině utkání útočník Tomáš Guman, který se prosadil hned při své premiéře v extraligovém play off.

V nejvyšší soutěži debutoval před osmi dny po působení v prvoligové Porubě a stihl celkově za čtyři zápasy už tři body za dva góly a asistenci.

Ve 47. minutě vyrovnal rovněž při prvním startu v play off devatenáctiletý Lukáš Rousek, který ale už předtím sehrál v extralize 60 utkání a na kontě má i dva reprezentační starty.

V čase 52:27 rozhodl slovenský útočník Radoslav Tybor.

Výhru Mladé Boleslavi zařídil prvním třígólovým představením v extraligové kariéře útočník Lukáš Žejdl. Skóre otevřel v 15. minutě v přesilové hře, v polovině utkání zvýšil a ve 47. minutě dovršil čistý hattrick.

Brankář Jan Růžička přišel o čisté konto až 23 sekund před koncem, kdy jej překonal Ralfs Freibergs.

Mladá Boleslav - Zlín 3:1

Branky a nahrávky: 15. Žejdl (Pacovský, Kotvan), 31. Žejdl (Pacovský, Kotvan), 47. Žejdl (R. Zohorna, D. Šťastný) - 60. Freibergs. Rozhodčí: Hribik, Bejček - Kis, D. Klouček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3721. Stav série: 1:0.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Pláněk, Bernad, Kovačevič, Kotvan, Kurka, Němeček, Dlapa - Pacovský, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn.
Zlín: Kašík - D. Nosek, Freibergs, Ferenc, Valenta, Gazda, M. Novotný, M. Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, Dufek - L. Krejčík, Popelka, E. Kulda.

Vítkovice - Sparta 2:1

Branky a nahrávky: 31. Guman, 53. Tybor (O. Roman) - 47. Rousek (Košťálek, Blain). Rozhodčí: Hodek, Kika - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 7:7, navíc Výtisk - Jarůšek oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5739. Stav série: 1:0.
Vítkovice: Bartošák - Trška, Hrabal, J. Mrázek, Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, od 21. navíc T. Černý - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Guman, Poletín, Szturc - Schleiss, Š. Stránský, Kucsera.
Sparta: Machovský - Blain, Kalina, T. Pavelka, Piskáček, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Voráček - Černoch, Sill, Smejkal - Roberts Bukarts, J. Hlinka, Klimek - A. Kudrna, Pech, Jarůšek - Rousek, Kevin Klíma, M. Beran.