Sparta nezvládla ani třetí přípravný duel ve Španělsku. V generálce nestačila na Malmö

Sparťané nestačili v generálce na švédské Malmö. foto: sparta.cz

Aktualizováno
Marbella - Praha 6. února (ČTK) - Fotbalisté Sparty v generálce na jarní část první ligy podlehli 0:2 švédskému vicemistrovi Malmö. Na soustředění ve španělské Marbelle tak Pražané prohráli všechny tři zápasy. Do nejvyšší soutěže výběr trenéra Václava Jílka vstoupí příští týden v sobotu doma proti Liberci.
  17:28aktualizováno  18:03

Po bezbrankovém prvním poločase Sparta poprvé inkasovala v 62. minutě po hlavičce Marcuse Antonssona. Malmö, které Spartu před pěti lety nečekaně vyřadilo v předkole Ligy mistrů, přidalo druhou branku v 77. minutě. Po faulu Ladislava Krejčího nařídil rozhodčí penaltu a tu proměnil Jo Inge Berget.

Sparta zakončila zimní přípravu s bilancí dvou výher, jedné remízy a tří porážek. V lednu na Strahově porazila České Budějovice a Jihlavu, poté ale hrála 3:3 s druholigovým Ústím nad Labem a ve Španělsku prohrála všechny tři zápasy. Před duelem s Malmö podlehla shodně 1:2 třetiligové Marbelle i norskému Bodö Glimt.