Sparta nedala gól, Kladno zvítězilo v prodloužení

19:49aktualizováno  21:30
PRAHA - Hokejisté Kladna zvítězili ve 15. kole extraligy na ledě Sparty 1:0 v prodloužení a porazili svého soupeře už popáté za sebou. V čase 64:45 rozhodl slovenský útočník Marek Hovorka, gólman Jan Chábera udržel poprvé v dresu Rytířů v extralize čisté konto. Sparta i přes porážku bodovala poosmé za sebou.

Sparta - Kladno foto: ČTK

Pražané měli sice v úvodní části mírnou převahu, ale větší šance si vypracovali hosté. Kladenského Cháberu nejdříve prověřil Lapšanský, ale v páté minutě měl obrovskou příležitost osamocený Melka, proti kterému zasáhl reflexivně Pöpperle. Do dobrých střeleckých pozic se pak dostali domácí Bližňák a Kučný, ale stav se neměnil ani v přesilovce při Divišově vyloučení. Před pauzou unikl kladenský Valský, ale tísněný s blafákem do bekhendu neuspěl.

Sparta - Kladno 0:1 v prodl.

Branka a nahrávky: 65. Hovorka (Toman, Patera). Rozhodčí: Hodek, Husička - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4548.

Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Sersen, Milam, D. Kočí, Kasík, Philipp, Kučný - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl (32. Jánský), Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Kladno: Chábera - David Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Melka, Kalla - Eberle, Knotek, Bílek - Valský, Diviš, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

V úvodu druhého dějství nepřekonal Cháberu zblízka Tomáš Rachůnek. Potom při Philippově vyloučení sice Broš ujel a překonal kladenského gólman, ale sudí odpískali ofsajd sparťanského kapitána. Hosté pak měli 50 vteřin výhodu pěti proti třem, ale Pražané se ubránili.

Sparťané se tlačili za vedoucím gólem, ale Kladno se bránilo a podnikalo rychlé brejky. V 32. minutě minul branku opět osamocený Melka. Rytíři se pak ubránili při Piskáčkově trestu a v 36. minutě opět zahrozili. Při úniku dvou na jednoho ale vystihl Hovorkovu přihrávku na Tomana Kočí.

Na začátku třetí třetiny neuspěl proti Cháberovi z dorážky Ivan Rachůnek, Kladno zatlačilo Spartu při Philippově trestu, Kuchler však minul branku.

Sparta měla početní výhodu po vyloučení Lepina, ale Broš v největší šanci nezpracoval puk.

Pak pykali i Růžička a Toman, Sparta však ani téměř tří a půl minutovou výhodu nevyužila. Z dvouvteřinové výhody pěti proti třem přitom vyplynula šance Ivana Rachůnka, kterou zlikvidoval Chábera. V další příležitosti netrefil puk ideálně Milam. Po dalších trestech se dostalo do početní výhody Kladno, ale také se neprosadilo.

V prodloužení mohl nejdříve rozhodnout po průniku Ivan Rachůnek, ale nakonec se radovali hosté. Po akci Patery a Tomana se prosadil před brankovištěm Hovorka a blafákem do bekhendu překonal

Výsledky 15. kolo hokejové extraligy

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Petrovický (Pospíšil) - 22. Kohn (Adamský, Hudec), 60. Bonk (D. Květoň). Rozhodčí: Mikula, Smitka - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 7200.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Mikeska), 16. Mikeska (Skuhravý, Mocek), 25. Kumstát (D. Nosek, Pech), 30. Kuběna (Zucker), 45. Zaťovič (Skuhravý), 55. Kumstát (Pech) - 49. V. Růžička ml., 53. T. Svoboda (V. Růžička ml.). Rozhodčí: Fraňo, Homola - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 3411.

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Trončinský (Kudrna, Bortňák), 63. Bárta (Trončinský, P. Nedvěd) - 11. Koukal (Píša). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6495.

HC Mountfield České Budějovice - HC Verva Litvínov 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 49. Stříteský (Majdan), 52. Jareš (Majdan), 60. V. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Pešina, Trombík - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Kubát (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4600.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Köhler (Hamrlík, Leška), 30. Linhart (Leška, Čajánek). Rozhodčí: Polák, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4140.