Sparta na úvod soustředění vyhrála nad Goricou 3:1, trefili se Juliš s Kozákem

Zleva vpředu autor gólu Adam Hložek ze Sparty a Adam Karabec ze Sparty. foto: ČTK

Bled - Fotbalisté Sparty zvítězili v prvním utkání v rámci rakouského soustředění nad nováčkem slovinském ligy Goricou 3:1. Dvěma góly se na tom podílel Lukáš Juliš, jednou se trefil další útočník Libor Kozák. Bohemians 1905 porazili v Praze nováčka druhé ligy Táborsko 2:0.
  20:20

Sparta Praha - Gorica 3:1 (1:0)

Branky: 49. a 86. Juliš, 21. Kozák - 69. Aliaga.

Sestava Sparty:

I. poločas: Nita - Štetina, Čelůstka, Lischka - Vindheim, Ladislav Krejčí II, Dočkal, Trávník, Hanousek - Hložek, Kozák.

II. poločas: Holec - Sáček, Plechatý, Lischka - Polidar, Fortelný, Karabec, Havelka, Plavšič - Tetteh, Juliš. Trenér: Kotal.

Sparta je sice na soustředění v Rakousku, ale utkání sehrála kousek za slovinskými hranicemi v Bledu. Letenský kouč Václav Kotal znovu zkoušel rozestavení na tři stopery a do obou poločasů nasadil rozdílné jedenáctky. Poprvé si za Pražany zahrála nová posila do obrany Čelůstka.

Sparťané od začátku dominovali a po 20 minutách se po centru prosadil hlavou Kozák. Do kabin přesto mohly týmy odcházet s remízou, kdyby letenský gólman v závěru první půle nechytil penaltu.

Krátce po změně stran zvýšil střelou k tyči Juliš. V polovině druhé půle se dočkal gólu i outsider, když slovenskou posilu Sparty mezi tyčemi Holce se štěstím překonal Aliaga.

Poslední slovo měl ale v 86. minutě po technické střele k tyči znovu Juliš, který pojistil třetímu týmu uplynulé sezony české ligy vítězství i v druhém duelu letní přípravy. Na úvod Pražané rozstříleli na Strahově Táborsko 5:0. I v prvním přípravné duelu skóroval Juliš.