27. dubna 2007 12:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sparta může vyhrát i Pohár, čeká ji Zlín

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse

PRAHA Sparta sice vede ligovou tabulku, ale pomýšlí i na úspěch v Poháru ČMFS. Bude ale muset přejít přes Zlín, na jehož hřišti nevyhrála už dvanáct let. Jako druhou semifinálovou dvojici určil los Jablonec a České Budějovice.

Duel Jablonec - České Budějovice se bude hrát ve středu 16. května od 17:15, zápas ve Zlíně o den později ve stejném čase. Dějiště finálového duelu zatím není známo. "Rozhodneme o něm až poté, co budeme znát finalisty. Nechceme diskriminovat fanoušky jakéhokoliv mužstva, budeme brát zřetel na dopravní dostupnost," řekl ředitel profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

Sparta v krátké době pojede opět do Zlína, kde 7. dubna v ligovém souboji podlehla 0:2. Na hřišti Tescomy mužstvo z Letné nevyhrálo v lize již dvanáct let. Ve Zlíně proto zavládla po pohárovém losu spokojenost. "Sparta je určitě velmi atraktivní soupeř a pro nás je výhodou domácí prostředí," řekl trenér Pavel Hoftych.

Kouč Sparty Michal Bílek věří, že jeho tým reparát ve Zlíně zdárně zvládne. "Pohár bereme s plnou odpovědností, takže chceme postoupit do finále a odčinit nedávnou ligovou porážku se stejným soupeřem," uvedl Bílek.

Přání hrát doma se vyplnilo jabloneckému trenérovi Petru Radovi. "Šanci postoupit určitě máme, i když z posledních dvou zápasů v Jablonci jsme s Budějovicemi jednou prohráli a jednou remizovali. Pohár je ale zcela něco jiného než liga," prohlásil Rada.

Českobudějovický kouč František Cipro si přál hrát doma se Spartou, ale nakonec byl i tak spokojen. "S Jabloncem jsme v této sezoně ještě neprohráli, tak nevidím důvod, proč bychom v tom neměli pokračovat," vysvětlil.

Lidovky.cz
  • 2Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz