Sparta měla kopat v závěru penaltu a její gól byl neuznán chybně, tvrdí komise rozhodčích

18:00
PRAHA - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR je nespokojená s výkony sudích v nedělním utkání 3. kola první ligy mezi Libercem a Spartou, který skončil remízou 1:1.

Sudí Miroslav Zelinka v obležení hráčů Liberce. Na jeho chyby si však může stěžovat spíš Sparta. foto: ČTK

Nadávali mu do zku...ných židů, zlobí se sparťané. Ben Chajím nás ‚fakoval‘, říká kouč Liberce

Spartě chybně signalizovali ofsajd v 74. minutě a neuznali tak gól Lukáše Štetiny. Letenští navíc měli v nastavení kopat pokutový kop za faul na Josefa Šurala. Dvě vyloučení Liberce naopak komise akceptuje.

„Nejsme spokojeni s výkonem rozhodčích v utkání Liberce se Spartou. Byly tam zásadní chyby,“ uvedl v prohlášení předseda komise Michal Listkiewicz.

„Rozhodčí Miroslav Zelinka měl v nastaveném čase nařídit penaltu pro Spartu za faul Mikuly na Šurala. Chyboval také asistent Matěj Vlček, který ve 2. poločase nesprávně signalizoval ofsajd při brance Sparty. Přitom nešlo o těžkou situaci,“ uvedl.

Rozhodčí Miloslav Zelinka.
Utkání 3. kola první fotbalové ligy: Slovan Liberec - Sparta Praha, 13. srpna v...

Liberec si po utkání stěžoval na to, že Ondřej Kúdela dostal v 55. minutě druhou žlutou kartu za diskuzi s rozhodčím Zelinkou, aniž by ho urážel. Podle komise na to ale měl Zelinka právo.

„Šlo o nesportovní chování a je v kompetenci rozhodčího, jak takovou věc posoudí. Umíme to akceptovat,“ řekl Listkiewicz.

Hrubé chyby se dopustil také Radek Příhoda, který měl v 21. minutě duelu Teplic s Jabloncem odpískat pokutový kop pro hosty za faul Jana Kroba na Lukáše Masopusta.

Duel nakonec skončil remízou 1:1. Penaltu měl pískat také Vojtěch Severýn v duelu druhé ligy mezi Frýdkem-Místkem a Třincem pro hostující tým.

Michal Listkiewicz.

Chybující sudí tak zřejmě čeká pozastavení delegace. Na jak dlouho ale nově nesmí komise zveřejňovat. Listkiewicze však mrzí, že se v úvodních třech kolech objevují chyby sudích ovlivňující výsledek.

Hned v prvním kole to byl například „neakceptovatelný“ výkon sudího Pavla Orla v duelu Slavie s Teplicemi.

„V prvních kolech jsme viděli chyby rozhodčích, které ovlivnily výsledky. Netěší nás to, proto 29. srpna uspořádáme mimořádný seminář. Zveme na něj hlavní rozhodčí a vybrané asistenty. Apelujeme na lepší koncentraci a vzájemnou spolupráci. Tam jsou rezervy,“ dodal polský šéf komise.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...