FINÁLE ME U19: ČESKO - ŠPANĚLSKO 2:3 po prodloužení
gól
Nejlepším střelcem turnaje se stal se šesti góly útočník Realu Madrid Álvaro Morata, druhé místo obsadil se třemi góly Tomáš Přikryl.
Sbírka medailí českých mládežnických reprezentací:
ME do 21 let: 2002 (Švýcarsko) - zlato, 2000 (Slovensko) - stříbro, 2011 (Dánsko) - bronz.
MS do 20 let: 2007 (Kanada) - stříbro.
ME do 19 let: 2001 (Finsko) - stříbro, 2003 (Lucembursko) - bronz, 2006 (Polsko) - bronz, 2008 (Česká republika) - bronz, 2011 (Rumunsko) - stříbro.
ME do 17 let: 2000 (Izrael) - stříbro, 2006 (Lucembursko) - stříbro.
120. minuta
důležité
Je konec. Ze zisku zlatých medailí se popáté v historii raduje reprezentace Španělska. Čeští fotbalisté pověsí na krk kovy ze stříbra.
120. minuta
Španělé už zdržují. Čechy v jednom z posledních útoků zastavil ofsajd.
115. minuta
gól
Španělé vedou! Další zaspání obrany využil opět Alcácer. Centr mezi beky si bleskově zpracoval a překonal Koubka. Český gólman si na střelu sáhl, ale míč nevyškrábl.
112. minuta
Badia znejistil, ale svou chybu okamžitě napravil a český forvard se k míči nedostal.
108. minuta
gól
Je opět vyrovnáno - 2:2! Na přesný lob za českou obranu si naběhl Alcácer a z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Koubka.
106. minuta
Do šance se opět dral Krejčí, leč tísněný, přihrál. Ale do prostoru, kde nestál žádný český fotbalista.
106. minuta
důležité
Prodloužení pokračuje. Český tým dělí patnáct minut od zisku zlatých medailí.
105. minuta
důležité
První polovina prodloužení skončila. Po změně stran se pokračuje.
104. minuta
Španělsko
Deulofeu kouzlil s míčem před Koubkem, po několika kličkách v dobré pozici vypálil. Střelu naštěstí vyrazil Kalas na roh.
100. minuta
Jelečkovi se španělský centr zamotal mezi nohama, čehož si všiml Koubek a tygřím skokem míč ukořistil.
97. minuta
gól
Češi se ujímají vedení 2:1! Krejčí zatáhl míč po levé straně, zpětným pasem našel volného Láchu, který bleskově překonal vybíhajícího Badiu.
95. minuta
Španělsko
Deulofeuova technická rána šla do míst, kde stál připravený brankář Koubek.
92. minuta
Přikryl se řítil na soupeřovu branku, soupeř ho zezadu překřížil a český útočník upadl. Šlo o faul, ale sudí píšťalku nepoužil.
91. minuta
důležité
Prodloužení bylo zahájeno.
90.+3. minuta
důležité

Základní hrací doba je u konce. Stav je 1:1, tudíž se po přestávce bude prodlužovat.

• Česko - Španělsko U19.

Česko - Španělsko U19. / Autor: Reuters

90.+1. minuta
Španělsko
Gallegova střelu vytěsnil český bek nad břevno. Střela mířila nad o pouhé centimetry.