PŘÁTELSKÝ DUEL JAPONSKO - ČESKO V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI!
Před 72 tisíci fanoušky na stadionu, kde se v roce 2002 hrálo finále MS, bojovali čeští fotbalisté s domácím výběrem Japonska o vítězství na Kirin Cupu. Nudný duel ale žádnou brankovou radost natěšeným fanouškům nepřinesl a po remíze 0:0 vyhráli turnaj bez branek všechny reprezentace, které na něm nastoupili - Japonci, Češi a Peruánci.
90. minuta
Na hřiště nastoupil na pár desítek vteřin ještě Petr Janda.
90. minuta
Již se hraje nastavení, poté bude následovat vyhlášení vítěze turnaje, tím se stanou všechny tři reprezentace, které se na turnaji představili.
89. minuta
Honda z přímého kopu z pětadvaceti metrů branku Čecha netrefil.
86. minuta
Necid vypálil ze dvaceti metrů, z otočky ale branku soupeře netrefil.
83. minuta
Pilař nahradil Petrželu.
80. minuta
Fenina nahradil Necid.
80. minuta
Souboj Leeho a Gebre Selassieho v pokutovém území naštěstí sudí Atkinson jako penaltový neposoudil.
78. minuta
Rychlou akci Japonců zastavili dva skvělé zákroky Čecha, Okazaki ani dorážející Lee se nedokázali z pěti metrů prosadit.
77. minuta
Petržela kroužil, kroužil na hranici vápna, až vykroužil nahrávku na Vacka, jeho centr ale skončil na hlavě jednoho z japonských stoperů.
75. minuta
Na české ofenzivní trápení se již nemohl dívat stoper Hubník, vystřelil s míčem dopředu, troufnul si do čtyř soupeřů, nakonec ale o kulatý nesmysl přišel.
72. minuta
Fanoušci Japonců zaslouží pochvalu. Celý zápas neúnavně povzbuzují a vytvářejí atmosféru zápasu, který je jinak ale velmi, velmi nudný. Rozhodně nehodný souboji 14. (Japonsko) a 32. (Česko) týmu světa.
68. minuta
Další dva rohové kopy českého týmu žádné nebezpečí pro soupeře neznamenaly.
65. minuta
Největší vzrušení za poslední tři minuty nabídla dvě střídání Japonců a do hry přijde také Michal Hubník, který nahradí Lafatu.
62. minuta
Centr Gebre Selassieho našel na druhé straně vápna Rezka, jeho střelu ale Kawašima s přehledem chytá.
61. minuta
Další kolmici do nezorganizované české obrany zachytil Čech.
58. minuta
Fenin stál v ofsajdu, následně se Nagatomo se snadno u rohového praporku uvolnil přes Petrželu, ale střela pravačkou mu vůbec nevyšla a branku o dost minula.
56. minuta
Další pokus o rychlou kombinaci před pokutovým územím soupeře skončil opět špatnou finální přihrávkou Koláře.
52. minuta
Japonsko
Největší šance zápasu. Honda našel křížně přes celé pokutové území Leeho, jeho jemný oblouček před branku našel hlavu Okazakiho, ten ale v záklonu netrefil prázdnou branku.