Sparta končí fiaskem. S Libercem prohrála i potřetí a skončila ji tak sezona

20:50
PRAHA - Hokejisté Liberce porazili Spartu i ve třetím utkání předkola, když vyhráli v Praze 4:1 a postoupili do čtvrtfinále play off extraligy v nejkratší možné době po vítězství v sérii 3:0 na zápasy. V boji o semifinále narazí Bílí Tygři na druhý tým základní části Hradec Králové.

Hokejisté Sparty se loučí se sezonou jako první extraligový tým. foto:  Michal Šula, MAFRA

Pro Spartu celkově nepovedená sezona, do níž vstupovali jako jeden z hlavních favoritů na titul, končí.

Sparta - Liberec 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 54. Říčka (J. Mikuš, Pech) - 43. Lakatoš (J. Vlach), 49. P. Jelínek (Ševc, Pyrochta), 54. Filippi, 59. J. Vlach (P. Jelínek, Jánošík). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 10.575. Konečný stav série: 0:3.

Po loňském zklamání v podobě vyřazení ve čtvrtfinále obsadí Pražané v konečném účtování desátou příčku, která jim patřila i po dlouhodobí fázi. Páteční porážkou protáhl klub sérii proher ve vyřazovací části už na deset.

Dlouho bezbrankový zápas se rozhodl až v poslední třetině, kdy skórovali útočníci Dominik Lakatoš a Petr Jelínek.

Sparta sice ještě odpověděla v 54. minutě trefou Roberta Říčky, jenže už o 15 vteřin později kontroval Tomáš Filippi. Při power play pečetil postup Liberce Jaroslav Vlach.

Olomouc získala ve Zlíně postupový mečbol

Hokejisté Olomouce zvítězili ve třetím zápase předkola ve Zlíně 2:1 a stejným poměrem vedou i sérii.

Zlín - Olomouc 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Sedláček (Klhůfek, Žižka) - 32. Ostřížek, 43. Holec (Herman, Jergl). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Gebauer, Zíka. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4683. Stav série: 1:2.

Domácí sice po gólu Pavla Sedláčka ze závěru první třetiny vedli, ve druhé části ale David Ostřížek v oslabení vyrovnal a ve 43. minutě utkání rozhodl v přesilové hře Miroslav Holec.

Hanáci vyhráli ve Zlíně tři z posledních čtyř vzájemných zápasů. Čtvrté utkání série, ve kterém si může Olomouc zajistit postup do čtvrtfinále, se hraje v sobotu od 16:00 opět ve Zlíně.

„Měli jsme špatně nastavený timing. Měli jsme začít tak, jak jsme končili poslední zápas. Chybí nám produktivita v přesilovkách a také produktivita hráčů, kteří v sezoně byli vidět a nyní to tak není,“ uvedl trenér Zlína Robert Svoboda.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...