Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Sparta dala Kometě v první třetině šest gólů. Nakonec ji deklasovala 9:3

19:30aktualizováno  20:55
PRAHA - Hokejisté Sparty díky šesti gólům v první třetině do sítě Komety Brno útočili na extraligový rekord. Výsledek 13:2, kterého dosáhla právě Sparta v sezoně 1993/94 na ledě Pardubic, což je nejvyšší výhra v české ligové soutěži, však nepokořila. Přesto Kometu deklasovala 9:3.

Petr Kumstát (vlevo), Jaroslav Hlinka a Miroslav Forman (vpravo) se radují ze čtvrtého gólu v síti Komety foto: ČTK

Sparta vyhrála divokou přestřelku v Pardubicích, lídr z Liberce prohrál ve Zlíně

Sparta se v dohrávce 21. kola pustila do soupeře, nad nímž vyhrála před 11 dny pod otevřeným nebem v Brně Za Lužánkami 4:2, zostra.

Už ve 4. minutě se trefil Klimek, pravý gólostroj však Sparta spustila mezi 12. a 19. minutou, kdy přidala dalších pět branek.

Po čtvrtém gólu nahradila někdejšího gólmana Sparty Faltera v brance stabilní jednička Komety Čiliak, ten ale brankový příděl v brance Komety zastavit nedokázal.

Ewa Farna se během přestávkového programu oblékla do sparťanské výstroje
Alois Hadamczik se snažil povzbudit své svěřence při oddechovém času

Potřetí jej překonal a na 7:0 zvýšil svým druhým gólem v zápase Sabolič a Sparta měla k rekordu velmi dobře našlápnuto.

Sparta Praha - Kometa Brno 9:3 (6:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Klimek (Netík, Buchtele), 12. Sabolič, 14. Hamilton (Klimek, Sabolič), 16. Forman (Kalina, Kumstát), 18. J. Hlinka (Forman), 19. Dragoun (Kudrna, Čajkovský), 24. Sabolič (Čajkovský, Hamilton), 46. Buchtele (J. Hlinka, Přibyl), 59. Forman (Kumstát) - 28. Dočekal (Štindl), 40. Špirko (Kuboš, V. Němec), 48. V. Němec (J. Káňa II, Špirko).

Do konce druhé třetiny však na stávajících 7:2 snížili Dočekal a Špirko.

Sparta ve třetíně přidal svůj druhý zásah v utkání Forman, který v 59. minutě uzavřel skóre na 9:3.

Sparťané tak nedokázali překonat rekord, o nějž se dělí s Karlovými Vary, které dokázaly porazit 11:0 Ústí nad Labem. Stejným výsledkem však podlehly právě Spartě.

V tabulce si však upevnili druhé místo a na vedoucí Liberec ztrácejí už jen deset bodů. Kometa naopak zůstává sedmá.