Sparta je ve finále extraligy

19:41
LIBEREC - Hokejisté Sparty si opět zahrají o extraligový titul. V dramatickém závěru uhájili na ledě Liberce vítězství 5:4. Celou semifinálovou sérii vyhráli 4:1 na zápasy.

Sparta porazila Pardubice 7:3. foto: Roman VondroušČTK

O finálovém soupeři pražského týmu se může rozhodnout ve středu. Pardubice vedou před pátým semifinálovým duelem s Českými Budějovicemi 3:1 na utkání.

Bílí Tygři začali zápas aktivně. Ve druhé minutě neúspěšně zaútočil Plodek, domácí nevyužili ani přesilovku. Ještě při oslabení poprvé zahrozila Sparta, Ton se dostal do samostatného nájezdu, jeho blafák však skončil mimo Hniličkovu branku. Pár vteřin po skončení přesilovky už hosté při přečíslení dva na jednoho skórovali.

Liberec pokračoval v aktivní hře, která nakonec přinesla ovoce. Na trestné lavici seděl Protivný, Pletka našel zpoza branky volného Žabku, který se trefil přesně pod horní tyčku a bylo vyrovnáno. V 16. minutě se liberecký obránce mohl zapsat mezi střelce podruhé, ale v další početní výhodě šanci neproměnil. Podobně dopadl i Klimenta, opět v přesilovce, v závěru první třetiny. Duba byl ve všech případech pozorný a ve spolupráci s obránci ošemetné situace vyřešil.

Na začátku druhé části se Sparta dostala opět do vedení. Rychlé přenesení hry zakončil přesně Hlinka. O pár vteřin později mohli Hniličku překonal Langhammer a Ton, reprezentační gólman byl tentokrát pozorný. Vzápětí mohl vyrovnat Pletka, jeho sólový nájezd však skončil v Dubově lapačce. A Liberec toho litoval. Další kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Netík a hosté vedli 3:1.

Kočímu se sice pak podařilo díky tvrdé ráně od modré snížit, ale sebevědomě hrající Sparta rychle kontrovala. Po chybě Krsteva se ve středním pásmu dostal k puku osamocený Ton a svůj nájezd jistě proměnil. Ještě více mohli duel zdramatizovat Plodek s Procházkou, po jejich kombinaci ve 44. minutě však skončil puk jen na tyčce.

Blízko k tomu, aby zápas přiblížil k jasnému konci byl Kratěna, jehož střela skončila těsně odkryté Hniličkovy branky. V 51. minutě se podruhé zapsal mezi střelce Hlinka, jenž v přesilové hře tečoval Černoškovu ránu od modré a zdálo se, že je rozhodnuto. Tygři však dokázali zásluhou Plodka bleskově odpovědět, k opětovnému snížení na rozdíl dvou branek potřebovali jen osmnáct vteřin.

V samém závěru ještě dokázal Zíb snížit při power play na rozdíl jediné branky, vyrovnat se však Liberci již nepovedlo.