Sparta je po kanonádě ve čtvrtfinále Ligy mistrů, český duel vyhrály Vítkovice

19:45aktualizováno  21:49
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty vyhráli v odvetě osmifinále Ligy mistrů v Jönköpingu nad HV 71 vysoko 5:0, dokázali tak napravit domácí porážku 2:4 a slaví postup. V boji o semifinále čeká svěřence trenéra Jiřího Kalouse 6. a 13. prosince Bern. Dál jdou i Vítkovice, které vyřadily Liberec

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, odveta osmifinále Ligy mistrů. Nával před vítkovickým brankářem. foto: ČTK

Sparta rozhodla třemi góly ve druhé třetině. Dvě branky a jednu asistenci si připsal Lukáš Pech. Rovněž tři body za gól a dvě přihrávky zaznamenal Andrej Kudrna. Gólman Filip Novotný udržel poprvé v soutěži čisté konto.

Pražané se spolu s Vítkovicemi stali prvním českými zástupci, kteří se za tři roky existence soutěže probojovali mezi nejlepší osmičku.

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, odveta osmifinále Ligy mistrů....
HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, odveta osmifinále Ligy mistrů. Roman...

Ostravané dnes vyřadili Liberec, který po jednogólové prohře na severu Čech v odvetě porazili 3:1 v prodloužení. Dva góly vítězů dal útočník Roman Szturc, ten postupový pak v 62. minutě vstřelil Radoslav Tybor, který dnes ve vítkovickém dresu debutoval.

„Liberec byl v celé sérii hokejovější, my jsme slavili úspěch enormní bojovností, ale tak to ve sportu někdy chodí,“ řekl vítkovický trenér Jakub Petr.

V dalším kole se Vítkovičtí utkají s Fribourgem, za který nastupují i útočníci Roman Červenka a Michal Birner.

Osmifinále play off hokejové Ligy mistrů - odvety

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 3:1 v prodl. (1:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Szturc (Balán), 45. Szturc (Stastny), 62. Tybor - 59. Bulíř (P. Jelínek, Šimek). Rozhodčí: Holm, Persson (oba Švéd.) - Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4716. První zápas: 0:1, postupují Vítkovice.

HV 71 Jönköping - Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
20. Pech (Kumstát, A. Kudrna), 28. J. Mikuš (Piskáček, Pech), 31. Pech (Piskáček, A. Kudrna), 31. Cingel (Barinka, Černoch), 58. A. Kudrna. Rozhodčí: Ansons (Lot.), Nikolic (Rak.) - Löfgren, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1019. První zápas: 4:2, postupuje Sparta.

JYP Jyväskylä - Bern 3:3, první zápas 2:3, postupuje Bern; IFK Helsinky - Linköping 0:1, první zápas 1:1, postupuje Linköping; Växjö - SaiPa Lappeenranta 4:2 v prodl., první zápas 2:3, postupuje Växjö; Fribourg-Gottéron - KalPa Kuopio 3:2 v prodl. (za domácí Birner 1+0, Červenka 0+1), první zápas 1:1, postupuje Fribourg-Gottéron; Frölunda - Eisbären Berlín 4:1, první zápas 6:1, postupuje Frölunda.

Čtvrfinálový program (6. a 13. prosince, pořadí zápasů bude určeno): Vítkovice - Fribourg-Gottéron, Frölunda - Linköping, postupující Lugano/Curych - Växjö, Sparta Praha - Bern.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...