Sparta je po kanonádě ve čtvrtfinále Ligy mistrů, český duel vyhrály Vítkovice

19:45aktualizováno  21:49
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty vyhráli v odvetě osmifinále Ligy mistrů v Jönköpingu nad HV 71 vysoko 5:0, dokázali tak napravit domácí porážku 2:4 a slaví postup. V boji o semifinále čeká svěřence trenéra Jiřího Kalouse 6. a 13. prosince Bern. Dál jdou i Vítkovice, které vyřadily Liberec

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, odveta osmifinále Ligy mistrů. Nával před vítkovickým brankářem. foto: ČTK

Sparta rozhodla třemi góly ve druhé třetině. Dvě branky a jednu asistenci si připsal Lukáš Pech. Rovněž tři body za gól a dvě přihrávky zaznamenal Andrej Kudrna. Gólman Filip Novotný udržel poprvé v soutěži čisté konto.

Pražané se spolu s Vítkovicemi stali prvním českými zástupci, kteří se za tři roky existence soutěže probojovali mezi nejlepší osmičku.

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, odveta osmifinále Ligy mistrů....
HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec, odveta osmifinále Ligy mistrů. Roman...

Ostravané dnes vyřadili Liberec, který po jednogólové prohře na severu Čech v odvetě porazili 3:1 v prodloužení. Dva góly vítězů dal útočník Roman Szturc, ten postupový pak v 62. minutě vstřelil Radoslav Tybor, který dnes ve vítkovickém dresu debutoval.

„Liberec byl v celé sérii hokejovější, my jsme slavili úspěch enormní bojovností, ale tak to ve sportu někdy chodí,“ řekl vítkovický trenér Jakub Petr.

V dalším kole se Vítkovičtí utkají s Fribourgem, za který nastupují i útočníci Roman Červenka a Michal Birner.

Osmifinále play off hokejové Ligy mistrů - odvety

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 3:1 v prodl. (1:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Szturc (Balán), 45. Szturc (Stastny), 62. Tybor - 59. Bulíř (P. Jelínek, Šimek). Rozhodčí: Holm, Persson (oba Švéd.) - Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4716. První zápas: 0:1, postupují Vítkovice.

HV 71 Jönköping - Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
20. Pech (Kumstát, A. Kudrna), 28. J. Mikuš (Piskáček, Pech), 31. Pech (Piskáček, A. Kudrna), 31. Cingel (Barinka, Černoch), 58. A. Kudrna. Rozhodčí: Ansons (Lot.), Nikolic (Rak.) - Löfgren, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1019. První zápas: 4:2, postupuje Sparta.

JYP Jyväskylä - Bern 3:3, první zápas 2:3, postupuje Bern; IFK Helsinky - Linköping 0:1, první zápas 1:1, postupuje Linköping; Växjö - SaiPa Lappeenranta 4:2 v prodl., první zápas 2:3, postupuje Växjö; Fribourg-Gottéron - KalPa Kuopio 3:2 v prodl. (za domácí Birner 1+0, Červenka 0+1), první zápas 1:1, postupuje Fribourg-Gottéron; Frölunda - Eisbären Berlín 4:1, první zápas 6:1, postupuje Frölunda.

Čtvrfinálový program (6. a 13. prosince, pořadí zápasů bude určeno): Vítkovice - Fribourg-Gottéron, Frölunda - Linköping, postupující Lugano/Curych - Växjö, Sparta Praha - Bern.