Sparta i přes Dočkalův blikanec vyválčila v Liberci bod. Plzeň má už čtyřbodový náskok

16:55aktualizováno  21:19
LIBEREC/PLZEŇ - Fotbalisté Sparty remizovali ve 13. kole ePojištění.cz ligy na hřišti Liberce 0:0. I když byli před zápasem favoritem duelu, nakonec mohou být za získaný bod rádi. Ve 43. minutě byl totiž po nesmyslném zákroku loktem do obličeje Radima Breiteho vyloučen Bořek Dočkal a Sparta tak hrála víc než poločas o deseti. Fotbalisté Plzně vyhráli 3:1 nad Jabloncem a před reprezentační pauzou mají na prvním místě tabulky už čtyřbodový náskok na druhý Zlín.

Bořek Dočkal zápas v Liberci nezvládl. foto: ČTK

Slavia nedokázala doma porazit Bohemku. Zlín ztrácí na vedoucí Plzeň už jen bod

Letenští v Liberci v lize popáté za sebou nezvítězili, jsou v tabulce pátí a jejich ztráta na vedoucí Plzeň může narůst už na devět bodů. Slovan figuruje na desáté příčce.

Oba týmy trápí v posledních dnech velká marodka. Liberci kvůli zranění chyběli hned tři stopeři, takže se do středu obrany vrátil uzdravený kapitán Pokorný, který nastoupil téměř po dvou měsících.

V první se hrál bojovný fotbal, kterému ale chyběly šance. Slovan začal aktivněji, Koubka ale příliš neohrozil.

Vyloučený Bořek Dočkal
Sudí Pavel Franěk posílá Bořka Dočkala ze hřiště

Na druhé straně pálil těsně nad Holzer. Ve 24. minutě vypadl hostujícímu gólmanovi míč, Baroš však odkrytou bránu netrefil. Julišův gól pak neplatil kvůli předešlému ofsajdu.

Výsledky 13. kola:

Slovan Liberec - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí:
Franěk - Blažej, Moláček. ŽK: Breite, Sýkora - Costa, Holzer, Mazuch. ČK: 42. Dočkal (Sparta). Diváci: 6668.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka:
13. Koné. Rozhodčí: Arnošt - Vít, Julínek. ŽK: Janečka, Budínský - Šumulikoski, Daníček, Reinberk. Diváci: 2912.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:1 (1:0)
Branky:
16. Hořava, 53. Hrošovský, 57. Hejda - 67. Doležal. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kříž. ŽK: Kozáčik - Masopust. Diváci: 8879.

Další průběh utkání pak výrazně ovlivnila situace ze 42. minuty. Dočkal zřejmě loktem zasáhl domácího Breite a rozhodčí Franěk ho vyloučil.

Liberci po pauze přesilovka zpočátku příliš nešla a zahrozil jen Bartlovou střelou, kterou vyrazil Koubek. Letenští naopak i v oslabení měli dvě šance. V té větší Lafata hlavičkoval po rohu vedle.

Až poté Severočeši soupeře více zatlačili. V 68. minutě se míč po centru odrazil ke Komličenkovi, ale ten překopl. O minutu později zahrozila opět Sparta, po centru z přímého kopu pálil z voleje těsně nad Mazuch.

Na opačné polovině netrefil prostor mezi tyčemi Vůch a po něm ani hlavičkující Komličenko. V závěru už dohrával Liberec přesilovku v křeči a rozhodnout naopak mohl z brejku Juliš, jenž ale minul.

Plzeň si doma snadno porazil s Jabloncem

Plzeňští využili zaváhání všech ostatních soupeřů z popředí tabulky. Úřadujícího mistra poslal do vedení Tomáš Hořava, krátce po změně stran zvyšovali Patrik Hrošovský a Lukáš Hejda.

Severočeši už jen snížili díky Martinu Doležalovi. Plzeň tak z posledních devíti zápasů ztratila jen dva body, Jablonec naopak poprvé prohrál pod koučem Zdeňkem Kluckým.

Slovácko vyhrálo u nováčka v Karviné

Fotbalisté Slovácka zvítězili v Karviné 1:0. Tým z Uherského Hradiště si díky gólu Francise Koného připsal teprve druhou výhru z posledních devíti zápasů a posunul se na jedenácté místo tabulky.

Karvinský nováček na svém stadionu potřetí za sebou nebodoval naplno a je sedmý.