Sparta i podruhé porazila Pardubice, Třinec ve šlágru padl s Brnem

18:28
PRAHA - Hokejisté Sparty porazili ve 23. kole extraligy Pardubice 4:2 a ukončili tak sérii tří domácích porážek. Pardubice naopak počtvrté za sebou nebodovaly. Dvěma body za gól a asistenci se pod výhru Pražanů podepsal forvard Jan Buchtele, který právě v Pardubicích hokejově vyrostl.

Hráči Sparty se radují z vítězství v divoké přestřelce s Vítkovicemi. foto: ČTK

Sparta začala aktivně a v začínající druhé minutě rozezvučel tyč za zády hostujícího gólmana Kristana povedenou ranou z kruhu pro vhazování Buchtele. V osmé minutě nejprve promrhali Pražané 18 vteřin dvojnásobné početní výhody, ale v té klasické už otevřeli skóre. Poláškovo nahození tečoval před brankovištěm clonící kapitán Rolinek.

Vzápětí mohl zvýšit Cingel, jenže nedal, na trestnou lavici chvilku poté putoval Pech a po nahození od modré čáry, které brankář Staňa jen vyrazil, slavil vyrovnání úspěšně dorážející Ščotka. Na konci 14. minuty při další přesilovce Východočechů uháněl sám na Kristana po Čáslavově chybě Buchtele, Kristana však nepřelstil. Spartě přesto ještě před přestávkou vrátil vedení s klidem a přehledem zakončující Cingel.

Do druhé třetiny si Sparta přenesla přesilovku, ale větší možnost přišla až po jejím skončení: Mikuš ale nedokázal dostat puk do odkryté branky. Pardubičtí šli pak velmi krátce po sobě dvakrát do čtyř, ve druhém případě potrestal jejich nedisciplinovanost do prázdné branky dorážející Sabolič. Snížení měl na hokejce Gregorc, po přečíslení dvou na jednoho ale gólová tečka chyběla.

Velmi podobně jako se předtím provinili hosté, stihl dva tresty záhy po sobě mladý domácí forvard Chlapík. Zejména v prvním případě musel na dálku hodně děkovat po Sýkorově ráně bez přípravy Staňovi, že se nevracel do hry dříve. Sparta sice odolala v oslabení, jenže pak z nenápadné akce zamířil přesně pod horní tyčku Špaček a bylo to znovu jen o gól - 3:2.

Zkraje třetí dvacetiminutovky potrápil Staňu v přesilovce opět Sýkora, vyrovnat mohl i Půhoný, ale Sparta odolala a sama v 54. minutě kontrovala. Souhru bývalých hráčů Pardubic zakončil po Ďalogově parádním pasu tváří v tvář Kristanovi Buchtele. Zvýraznit rozdíl ve skóre měl příležitost ještě i Kumstát, tentokrát byl ale Kristan úspěšnější.

23. kolo hokejové extraligy

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Rolinek (Polášek, Réway), 17. Cingel (K. Pilař, Švrček), 26. Sabolič (Pech, Buchtele), 54. Buchtele (Ďaloga) - 11. Ščotka (T. Zohorna, Čáslava), 34. M. Špaček (Starý). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 6248.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Duda (D. Hruška, Bičánek), 45. Balán (D. Hruška) - 30. J. Svoboda (Valenta, Leška), 48. Holík (Říčka, Roman Vlach), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: T. Horák, Pešina - Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváci: 3233.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. Šrámek (Trávníček, Zeman), 37. Ručinský (Hübl), 54. Zeman (R. Hanzl, Gerhát) - 9. Kucsera (Štencel), 56. Svačina (Roman). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 5684.

Mountfield Hradec Králové - HC Slavia Praha 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 21. Mertl (P. Beránek, Šimánek), 39. Dej (Kukumberg, Tvrdík), 45. P. Beránek (Vašíček, Mertl), 51. Troliga (Vydarený, Šimánek), 53. Červený (Dej, Kukumberg), 58. Červený (Vašíček, Troliga). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:8, navíc A. Svoboda (Slavia) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4280.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. D. Výborný (Stříteský, Broš), 4. M. Hruška (Klimenta, Broš), 16. Lenc (Mikulík, D. Výborný), 47. Stříteský (D. Výborný, Mikulík) - 59. Patera (Marosz, Houdek), 60. Herman (Zuzin, Skrbek). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:13, navíc R. Dlouhý (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:2. Diváci: 3790.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branka a nahrávka: 18. Johnson (Moravčík), 21. Indrák (Mozík), 60. Balej (Mensator) - 26. P. Jelínek (Bartek). Rozhodčí: Lacina, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0. Diváci: 4051.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Rufer (Žejdl, M. Doudera), 54. Klepiš (Roth, Trončinský) - 1. P. Ton (V. Němec, Kempný), 39. Burian (Dujsík, Hanzlík), 47. J. Hruška (Vondráček, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4620.