Sparta hlásí po karanténě návrat na hřiště. V sobotu první trénink, v úterý už hraje s Příbramí

Hráči Sparty se radují z třetího gólu. Uprostřed je autor branky Srdjan Plavšič ze Sparty. foto: ČTK

Praha - O víkendu první trénink, v úterý úvodní ze tří odložených duelů. Sparťanští fotbalisté se po nucené přestávce vracejí na hřiště. „Po karanténě se tým v sobotu sejde ke společnému tréninku,“ poznamenal sparťanský mluvčí Ondřej Kasík.
  14:47

V úterý od 18 hodin nastoupí Sparta doma proti Příbrami.

Odložený pohárový duel proti Baníku Ostrava odehraje v následujícím týdnu ve středu 17. března od 16.30.

Souboj 22. kola v Jablonci, který se měl hrát teď v neděli, nový termín zatím nemá.

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - Sparta Praha, 20. února...
Nový trenér AC Sparta Praha Pavel Vrba

Jsou to dva týdny, co Sparta po jednom z nejlepších výkonů sezony přesvědčivě vyhrála ve Zlíně (3:0).

V následujících dnech však testy odhalily vyšší počet nakažených hráčů i členů realizačního týmu na koronavirus. A hygienická stanice poslala mužstvo do karantény.

Stalo se pro Spartu v nejméně vhodnou dobu. Po nástupu nového trenéra Pavla Vrby mužstvo třikrát za sebou vyhrálo a vykazovalo zlepšení. Navíc za poslední tři utkání stáhlo náskok vedoucí Slavie z dvanácti na osm bodů.

Po duelu s Příbramí čeká Spartu sobotní šlágr proti Plzni. Po pohárovém osmifinále proti Baníku pak zápas v Českých Budějovicích.

Poté má liga přestávku, národní mužstvo poslední březnový týden vstoupí třemi zápasy do kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022.

Během těžké sparťanské série se ukáže, na jaké cíle bude mužstvo útočit v závěrečné třetině sezony.

Zůstane dál ve hře o obhajobu prvenství v českém poháru?

Prožene ještě vedoucí Slavii ve Fortuna lize?

Nebo se spíš bude muset strachovat o druhou příčku a odrážet nápor pronásledovatelů ze Slovácka, Jablonce, Liberce či Plzně?

Budějovice - Sparta

Právě třetí tým tabulky Slovácko střídá Spartu v karanténě, do které mužstvo poslala hygiena ve čtvrtek. Tým v původním termínu neodehraje páteční duel na hřišti Pardubic a nenastoupí ani příští víkend v Olomouci. Utkání byla odložena na neurčito.

To sparťanům se karanténa chýlí ke konci.

Momentálně není jisté, které hráče bude mít kouč Pavel Vrba k dispozici na úterní zápas s Příbramí. Záleží, jak jejich organismus bude po onemocnění covidem-19 reagovat na tréninkovou zátěž.

Do blížících se zápasů před reprezentační přestávkou už by měl zasáhnout Adam Hložek, byť není jasné kdy přesně. Osmnáctiletá opora týmu marodila s únavovou zlomeninou.

Ligu hrál Hložek naposledy 3. října proti Jablonci, celkem dal v šesti ligových duelech čtyři góly a na další čtyři přihrál.

Pak ještě nastoupil na poločas v utkání Evropské ligy proti Lille, ale to už začínaly jeho potíže.