Sparta čtyřmi góly zničila Příbram a vrátila se do čela ligy

17:02
PŘÍBRAM - Fotbalisté Sparty zvládli zápas desátého kola první fotbalové ligy na půdě Příbrami, kde vyhráli jasně 4:0. Vrátili se tak do čela Synot ligy, kterou vedou o skóre před Plzní.

Marek Matějovský ze Sparty padá po souboji se soupeřem. foto:  Michal Šula, MAFRA

V prvním poločase měla překvapivě více šancí Příbram. Ve 24. minutě hlavičkoval po rohu Hnaníček, ale jeho umístěnou ránu skvěle zklidvidoval brankář Sparty Bičík.

Vzápětí se v nadějné pozici zamotal do kliček Štípek. Dobrou desetiminutovku domácích mohl korunovat gólem Bednář, po úniku ze strany ale jeho střelu po zemi znovu zlikvidoval Bičík.

Těsně před přestávkou se do obrovské šance dostali i sparťané, hlavička Davida Lafaty ale skončila nad.

Deset minut po změně stran už byl sparťanský kapitán úspěšný. Gól dal svým typickým způsobem, když dorazil míč do prázdné brány po střele Fataie.

Hosté už pak byli jasně lepší a přidali další góly. Po rohovém kopu vrátil míč do vápna Costa a Fatai pohotově prostřelil brankáře Hrušku. Stejný hráč pak po Marečkově přihrávce dostal Spartu už do třígólového trháku.

Gólovou tečku obstaral v 88. minutě Konaté, když po Hušbauerově přihrávce napálil míč pod břevno.

Sparťané tak podruhé za sebou vyhráli 4:0. V minulém týdnu stejným poměrem porazili doma Slovácko a vrátili se do čela Synot ligy.

10. kolo první fotbalové ligy

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:4 (0:0)

Branky: 66. a 77. Fatai, 55. Lafata, 88. Konaté. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Moláček - Jílek, Houdek. ŽK: Rezek, Hnaníček, Dosoudil, Krameš - Frýdek, Costa. Diváci: 6827.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Krameš (84. Januška) - Štípek (78. J. Mareš), Pilík, Rezek (60. Barák) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Frýdek - Jiráček, Matějovský - Fatai, Dočkal (83. Hušbauer), L. Krejčí (84. Litsingi) - Lafata (70. Konaté). Trenér: Ščasný.