Sparta gólem v závěru vyhrála na Kladně. Jágr odstoupil v průběhu zápasu kvůli zranění

Jaromír Jágr. foto: ČTK

KLADNO - Hokejisté Kladna podlehli ve 23. kole extraligy vedoucí Spartě 2:4 a utrpěli třetí porážku z posledních čtyř zápasů. Ve 27. minutě přišli o svou hvězdu Jaromíra Jágra, který nedohrál utkání kvůli zranění.
  20:35

Pražané si připsali díky vítězné brance obránce Milana Jurčiny z 56. minuty osmou výhru za sebou. Venku zvítězili dokonce po jedenácté v řadě, čímž opět vylepšili extraligový rekord.

Sparta, která nastoupila bez zraněného kapitána a ofenzivního lídra Michalů Řepíka.

Hokejisté Hradce Králové ztratili na ledě Karlových Varů dvoubrankové vedení, nakonec však vyhráli 3:2 v prodloužení. V čase 60:52 utkání rozhodl útočník Kevin Klíma.

Hokejisté Zlína porazili Litvínov 3:1 a poprvé v sezoně vyhráli třikrát za sebou. Domácí utkání rozhodli dvěma góly ve třetí třetině, proti Severočechům uspěli po třech nezdarech.

Hokejisté Pardubic porazili Plzeň 4:3 v prodloužení, ukončili sérii pěti porážek a opustili poslední místo tabulky. Dynamo více než 40 minut vedlo o dvě branky, ale Škoda dokázala třemi góly během necelých šesti minut stav otočit.

Při power play ale vyrovnal Rhett Holland a v čase 60:21 rozhodl o výhře domácích svým druhým gólem Juraj Mikuš.

Pardubický klub jen několik hodin před zápasem propustil kvůli špatným výsledkům sportovního manažera Jaromíra Kverku.

Nespokojenost dávali hlasitě najevo také fanoušci Dynama, kteří od začátku utkání soustavnými pokřiky žádali konec trenérů i ostatních funkcionářů.

Výsledky 23. kola extraligy:

PSG Berani Zlín - HC Verva Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
10. Ferenc (Köhler, Claireaux), 56. Fryšara, 59. Fořt (Köhler) - 12. J. Mikúš (Jánošík, Trávníček). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4398.
Zlín: Čiliak - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Gazda, Buchta, Žižka, M. Novotný - Fořt, Claireaux, Köhler - Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Fryšara, Dufek.
Litvínov: Janus - Jánošík, L. Doudera, Kudla, Ščotka, Baránek, T. Pavelka - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - Myšák, Helt, Gerhát - Kašpar, J. Mikúš, Trávníček, od 28. navíc Zygmunt.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
28. V. Polák (Plutnar), 31. V. Polák (Graňák) - 1. Smoleňák (M. Chalupa, Zámorský), 8. R. Pavlík (Dragoun), 61. K. Klíma (R. Pavlík). Rozhodčí: Hodek, Micka - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4068.
Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, Mikyska, Rohan - Flek, Gríger, T. Rachůnek - Beránek, T. Mikúš, V. Polák - T. Kubalík, Raška, Kohout - Vondráček, Skuhravý, Koblasa.
Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, R. Pilař - Vincour, Rákos, Červený - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Jergl, Koukal, Perret - K. Klíma, Dragoun, R. Pavlík.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
25. Nahodil (Klimek), 28. J. Knotek, 59. J. Knotek (Klimek) - 8. Hrehorčák (Kundrátek, Gernát). Rozhodčí: Lacina, Kika - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3737.
Olomouc: Lukáš - Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík - Olesz, Kolouch, Irgl - Klimek, Nahodil, P. Musil - Burian, J. Knotek, Tomeček - Káňa, Strapáč, Skladaný.
Třinec: Kváča - Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček, Galvinš, D. Musil - M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski - Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Dravecký, Stuchlík, Hrňa - Adamský, Hladonik, Kofroň.

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
16. P. Machač (O’Donnell, Bílek), 26. Zelingr (T. Kaut) - 3. Dvořáček (V. Růžička), 33. Košťálek (Polášek, Rousek), 56. Jurčina (Buchtele), 60. Rousek (Tomášek). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Pešek, Malý. Vyloučení: 5:5, navíc B. Nash - Forman oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodano).
Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Romančík, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Stach, Zikmund - Bílek, P. Machač, O’Donnell - Redlich, Melka, J. Strnad - Hajný, T. Kaut, Š. Jelínek - od 30. navíc Filip.
Sparta: Machovský - Jurčina, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, Piskáček - A. Kudrna, Sukeľ, Říčka - Rousek, Tomášek, Smejkal - Forman, Pech, Buchtele - Dvořáček, V. Růžička, Vitouch.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
13. Machala (D. Kindl), 35. J. Mikuš (J. Zdráhal, D. Kindl), 60. Holland (Harju, Kusý), 61. J. Mikuš (Kusý, R. Kousal) - 42. P. Straka (D. Frodl), 45. Vráblík (Moravčík), 47. Moravčík (Gulaš). Rozhodčí: Šír, Obadal - Rampír, Špringl. Vyloučení: 4:4, navíc Jank (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6674.
Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, T. Voráček, J. Kolář, J. Zdráhal, J. Mikuš - Blümel, R. Kousal, Mandát - D. Kindl, Harju, Machala - Rouha, T. Knotek, Kusý - Matýs, Pochobradský, Beran.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Budík, Vráblík, Jank, Kaňák, Moravčík - Gulaš, Mertl, Kantner - Rob, Kracík, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kolda, Přikryl, Malát.