Sparta generálku na Ligu mistrů zvládla, o deseti porazila Příbram

19:24
PŘÍBRAM - Úřadující mistr sice nenavázal na vynikající výkon ze zápasu s Ostravou z minulého kola, nicméně těžkou misi v podobě zisku tří bodů v duelu se středočeským týmem zvládl. Sparta v Příbrami zvítězila 1:0.

1. FK Příbram - AC Sparta Praha (Bony Wilfried) foto: ČTK

O tom, že sparťanští bojovníci již myšlenkami válčili v Praze na Letné o účast v Lize mistrů, nebylo pochyb. Jeden z vrcholů sezóny je totiž čeká až v úterý, kdy se na jejich stadionu představí slovenský šampión z Žiliny.

V sestavě mužstva trenéra Chovance se objevila i nová posila, cestu z Teplic až na podhrot útoku Sparty podnikl v úterý Štěpán Vachoušek. V sestavě převzal místo Marka Matějovského. "Nemyslím si ale, že bych byl náhradník za něj nebo za Libora Sionka pro Champions League," říkal několik chvil po změně působiště.

Velmi dobrý dojem dnes zanechal na hrací ploše Bony Wilfried. Navíc se na konci prvního poločasu prosadil i gólově. Na hranici pokutového území se dokázal otočit okolo obránce a balón poslal do sítě. Nejlepším možným způsobem tak oslavil smlouvu, kterou s pražským klubem prodloužil až do roku 2014. "Jsem moc rád, že tady můžu pokračovat," zářil štěstím po svém podpisu.

Kouč středočeského mužstva se obával, že by jeho svěřenci mohli navázat na měření sil s Boleslaví. "K vítězství jsme jí pomohli ustrašeným výkonem," poznamenal. Podobný obrázek však viděl i dnes. Příbram se sice soupeři v lecčem vyrovnala, avšak fotbalistům v černém chyběla přesná finální přihrávka a důraz ve vápně.

"Musímě hrát agresivněji a zkoušet střílet ze všech pozic," hledal o poločasové přestávce recept na rivala útočník domácích Daniel Huňa. Situace však zůstala neměnná i nadále, přestože domácí téměř celou délku druhé půle odehráli v přesile. Za faul na unikajícího Pleška byl totiž v 50. minutě vyloučen Jiří Kladrubský.

Ohrožení brány vedoucího celku byly pouze dílem štěstí. Nejprve tečovaný míč prolétl jen těsně vedle Blažkovy svatyně, posléze na konstrukci jeho branky skončila nešťastná hlavička bránícího Wilfrieda.

Sparta uhlídala, ač oslabena, v poměrně klidném tempu vítězství. Rozdíl mohl být dokonce výraznější, to by ale přímý kop střídajícího Marka Matějovského musel místo břevna zapadnout do sítě.

Letenští si tak před kvalifikačním zápasem Ligy mistrů s Žilinou pozvedli sebevědomí důležitým vítězstvím. Kaňkou na pátečním vystoupení tak zůstává jen zranění záložníka Hohenedera, jenž musel předčasně opustit hřiště.

Fotbalisté jejich budoucího soka 100% úspěšní nebyli, neboť v pátém kole nejvyšší slovenské ligy jen remizovali s Ružomberkem 1:1.

5. kolo první fotbalové ligy

1. FK Příbram - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 42. Wilfried.

Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Lhoták. ŽK: Pleško, Ricka, Nohýnek, Plašil (všichni Příbram). ČK: 50. Kladrubský (Sparta). Diváci: 6453.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Tarczal, Borek, Pleško - Huňa, M. Štochl (63. Wágner). Trenér: Hřídel.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Hejda, Brabec, Pamič - Hoheneder (58. Matějovský) - Sionko, Vachoušek, Kucka, Kadlec (51. Adiaba) - Wilfried (90. Kweuke). Trenér: Chovanec.