Sparta doma udolala Zlín, vítězný gól vstřelil Lafata. V lize dal už 204 branek

21:10
PRAHA - Fotbalisté Sparty v předehrávce 27. kola první ligy porazili doma 2:1 Zlín a v neúplné tabulce se posunuli na čtvrté místo o dva body před Jablonec, který hraje v sobotu. Moravané si naopak zkomplikovali boj o záchranu a od pásma sestupu je dál dělí čtyři body. O výhře letenského celku rozhodli Nicolae Stanciu a David Lafata, za hosty v závěru snížil Ubong Ekpai.

David Lafata vstřelil vítězný gól Sparty. foto: MAFRA

V hlavě to měl srovnané, chtěl se dál věnovat fotbalu. Jeho smrt nechápu, říká o Perglovi Pulpit

Sparta měla od začátku navrch, ale navzdory převaze se v prvním poločase prosadila jen jednou. Ve 20. minutě poslal domácí do vedení z přímého kopu Stanciu.

Po půlhodině hry musel ze hřiště zraněný Drchal a v útoku ho nahradil Lafata, který mohl těsně před přestávkou zvýšit, ale po přihrávce za obranu pouze trefil vybíhajícího brankáře Dostála.

Nicolae Stanciu oslavuje branku
David Lafata

Další vynucenou změnu museli domácí udělat o pauze, do druhé půle místo Frýdka nastoupil Costa.

A byl to právě střídající obránce, který přesným centrem po zemi našel před brankou Lafatu a ten pohodlně zvýšil na 2:0. Nejlepší ligový střelec dal 198. gól v nejvyšší soutěži, ale první od konce září.

Sparta - Zlín 2:1

Branky: 20. Stanciu, 59. Lafata - 78. Ekpai. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Dobrovolný. ŽK: Stanciu, Plavšič - Traoré, Bačo. Diváci: 9437.
Sparta: Nita - Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek (46. Costa) - Stanciu, Kulhánek, Kanga, Plavšič (90. Vatajelu) - Drchal (32. Lafata), Šural.
Zlín: Dostál - Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák - Ekpai, Jiráček (84. Železník), Mehanovič (68. Džafič), Traoré, Matejov (68. Hronek) - Beauguel.

Vzápětí měli domácí blízko ke třetí brance, jenže Stanciu tentokrát z přímého kopu trefil jen břevno.

Poté si Sparta vybrala slabší chvilku a v 78. minutě po centru z levé strany snížil hlavou Ekpai. Starosti poté ještě domácímu brankáři Nitovi udělala Hronkova střela, ale vyrovnat už Zlín nedokázal.

Sparta prodloužila domácí neporazitelnost na devět zápasů a posunula se na čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v pohárech.

Před pátým Jabloncem má náskok dvou bodů, severočeský celek ale proti poslednímu Brnu nastoupí až v sobotu. Od třetí Olomouce dělí Pražany dva body, ale také Sigma má o zápas méně.

Zlín je sice v tabulce devátý, ale od patnácté Ostravy na sestupové předposlední příčce ho dělí pouhé čtyři body. Navíc Baník má k dobru sobotní duel na hřišti dalšího sestupem ohroženého celku Mladé Boleslavi.