Sparta do čela ligy Slavii nepustila. Derby ‚S‘ skončilo po vygradovaném závěru smírem

17:05aktualizováno  20:12
PRAHA - 287. derby pražských „S“ skončilo remízou 1:1, což znamená, že v čele ligy zůstává obhájce titulu z Plzně o bod před Slavií. Ta od 81. minuty prohrávala po gólu Kadlece, v nastavení z přísně odpískané penalty vyrovnal Škoda.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha. Zleva domácí Michal Frydrych, který se snaží zastavit Václava Kadlece. foto: ČTK

Červenobílí tak sice ani ve dvacátém soutěžním utkání pod trenérem Jaroslavem Šilhavým neprohráli, ale zároveň nevyužili šanci po sobotní remíze vedoucí Plzně poskočit zpět do čela tabulky.

Na Viktorii dál ztrácejí z druhého místa jeden bod. Třetí Sparta i ve druhém duelu pod novým koučem Petrem Radou remizovala a na Slavii má devítibodové a na Plzeň desetibodové manko.

Statistiky první půle 287. derby Slavia vs. Sparta.
Slavia vs. Sparta - souboj Škody s Hybšem.

Slavii chyběl karetně potrestaný Sýkora a místo něj dostal poprvé od zimního příchodu z Jablonce šanci v základní sestavě Tecl. Sparta nasadila uzdraveného kapitána Lafatu či Konatého, měla ale problémy se složením obrany.

K dispozici nebyl potrestaný Michal Kadlec ani indisponovaný Mazuch a na pozici stopera tak netradičně nastoupil Mareček.

V první půli však Letenští v defenzivě příliš práce neměli. Přestože domácí šli do 287. ligového derby s lepší formou a v roli favorita, úvod patřil spíše Spartě, která překvapivě lépe kombinovala.

K velkým šancím to ale nevedlo. Výjimkou byla 30. minuta, kdy se po centru z přímého kopu zjevil sám před domácí brankou Mareček, ale v gólové pozici špatně trefil míč.

Slavia ze sebe setřásla viditelnou nervozitu až v druhé části první půle, Koubka však do pauzy nijak výrazněji neohrozila.

Také po přestávce se hrál opatrný fotbal. Domácí mírně přidali a v 57. minutě se protáhl ze strany do vápna Barák, jeho zpětnou přihrávku ale odvrátil hostující Vácha na roh.

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 90.+1 Škoda z pen. - 81. V. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Paták, Peřina. ŽK: Hušbauer - Lafata, Vácha, Šural, Pulkrab. Diváci: 19.084.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Ngadeu - Tecl (65. Mešanovič), Hušbauer (83. Van Buren), Barák, Zmrhal (78. Mingazov) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mareček, Holek, Hybš - Konaté (90.+3 Néstor), Sáček, Vácha, V. Kadlec (89. Juliš) - Lafata, Šural (75. Pulkrab). Trenér: Rada.

Slávistický kouč se pokusil oživit ofenzivu tím, že stáhl ze hry Tecla a nasadil druhého útočníka Mešanoviče.

Domácí ale dál nepřipomínali tým s nejlepší ligovou ofenzivou a devět minut před koncem je stihl trest. Hosté dobře zakombinovali, Konaté poslal balon do malého pokutového území, kam si naběhl Kadlec a zblízka zavěsil. Vstřelil svůj první gól od září.

Slavia navzdory nepřesvědčivému výkonu nakonec vydřela aspoň bod. V poslední minutě přepadl přes Karavajevovu nohu ve vápně střídající Mingazov a sudí Franěk nařídil penaltu.

Škoda navzdory tomu, že Koubek vystihl směr střely, srovnal a připsal si třináctý gól v ligové sezoně.