Sparta deklasovala Boleslav 9:0 a postarala se o rekord. Zápas o čelo vyhrál Třinec

19:40aktualizováno  21:29
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté pražské Sparty rozdrtili v 10. kole extraligy Mladou Boleslav 9:0 a připsali si rekordní výhru sezony. Pražané si díky třetímu vítězství z posledních čtyř zápasů spravili chuť po nedělní porážce v Brně 2:6. Bruslařský klub poznal hořkost porážky poprvé po čtyřech duelech bez ztráty bodu.

Hokejisté Sparty se radují z devítigólového přívalu do branky Mladé Boleslavi. foto: ČTK

Dva góly si připsal Petr Vrána a tři asistence zaznamenal Štefan Ružička.

Sparta se doma představila v extraligové sezoně teprve potřetí, ale v úterý hrála na vlastním ledě ještě úvodní duel 1. kola play off Ligy mistrů proti Oulu (1:1).

Proti Mladé Boleslavi rozhodla díky třem trefám během 94 sekund mezi 28. a 29. minutou, kdy zvýšila na 4:0. Domácí gólman Filip Novotný udržel při svém druhém startu v sezoně poprvé čisté konto.

Třinec vyhrál v prodloužení boj o čelo

Hokejisté Třince vyhráli souboj lídrů extraligy nad Kometou Brno. O výhře 4:3 rozhodl 48 sekund před koncem prodloužení Jakub Petružálek. Oceláři se tak dostali do čela tabulky s jednobodovým náskokem na Kometu.

Gól a dvě asistence si připsal forvard vítězů Rostislav Marosz. Za hosty dvakrát skóroval Vojtěch Němec.

Domácí se v magnetu kola museli obejít bez gólmanské jedničky Hrubce, který z rodinných důvodů odcestoval domů do jižních Čech.

Litvínov vyhrál potřetí za sebou

Hokejisté Litvínova vyhráli na ledě Plzně 4:3 a připsali si již třetí tříbodovou výhru za sebou.

Severočeši v utkání dvakrát prohrávali a na jejich obrat ve skóre během druhé třetiny odpověděl premiérovou trefou na 3:3 v plzeňském dresu Peter Čerešňák ve 46. minutě, vyrovnaný stav ale zlomil ve prospěch Litvínova Jakub Černý v 54. minutě a rozhodl.

Indiáni tak stále čekají na zisk tří bodů na svém ledě a prohráli počtvrté z posledních pěti zápasů.

Chomutov zastavil sérii porážek

Hokejisté Chomutova porazili Zlín 6:3. Piráti tak zastavili sérii tří proher v řadě a vrátili se na třetí příčku před Mladou Boleslav, čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence k tomu přispěl útočník Vladimír Růžička.

Berani prodloužili sérii venkovních nezdarů na tři a setrvávají na jedenáctém místě.