Sparta byla hladovější, přiznal zklamaný gólman Vítkovic Štěpánek

21:59
PRAHA - Smolným momentem nastartoval soupeře. Reprezentační gólman Jakub Štěpánek (23) si ve 22. minutě čtvrtfinále mezi Spartou a Vítkovicemi sám srazil puk do branky. Holešovičtí nakonec zvítězili 5:2 a ujali se vedení sérii 2:1.

Jakub Štěpánek foto: ČTK

Jak těžký to byl zápas z vašeho pohledu?

Šlo na mě hodně střel, takže pro mě celkem dobrý. Ale bohužel jsme prohráli, takže to celkově nebylo moc dobré.

Sparta o své výhře rozhodla třemi brankami v rozmezí osmi minut ve druhé třetině. V čem byla lepší?

Měla tlak do branky a využila přesilovky. Nám dnes nešly přesilovky ani oslabení a to bohužel rozhodlo.

Nepromítl se do vaší formy druhý zápas v Ostravě, který Pražané vyhráli 2:0?

Pokračují v nastoleném trendu z toho zápasu – hodně střílí, chodí do branky. Jsou hladovější a aktivnější než my.

Je play off, to by jste měli být dostatečně hladoví i vy, ne?

Neříkám, že na to kašleme, ale prostě to tak vyšlo. Spartě pomohla i divácká kulisa.

Vám osobně asi nepomohl první gól Sparty, že?

Byl hodně smolný. Předtím jsem chytnul dvě velké šance. Puk pak nahodili na branku, já se ho snažil chytit lapačkou, ale místo toho jsem si ho hodil mezi nohy. Modlil jsem, se aby puk nedojel do branky. Bohužel to ale do té kasy šlo. Tenhle gól zápas nerozhodnul, ale rozhodně Spartě pomohl. Asi je nastartoval.

Co udělá takovýhle gól s psychikou brankáře?

Naštěstí nebyla moje chyba tak viditelná. Podle mě ani sparťané nevěděli, jak se puk do branky dostal. Nějak jsem nad tím nepřemýšlel. Snažil jsem se pak chytat co nejlépe, ale bohužel jsem během třetiny ještě třikrát inkasoval.

Dá se za těch 21 hodin, které vám zbývají do čtvrtého zápasu, něco změnit?

Nic nového nevymyslíme. Můžeme si jen dobře odpočinout a vyspat tak, abychom šli do zápasu s čistou hlavou. Nechtěli bychom odjíždět z Prahy za stavu 1:3 v sérii.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.