15. prosince 2009 8:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta bojuje o svou hvězdu, Hubník chce mít jasno do Vánoc

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Sparťan Hubník v hlavičkovém souboji.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparťan Hubník v hlavičkovém souboji. | foto: ČTK

PRAHA Naděje, že by se fotbalista Roman Hubník v zimní přestávce stal definitivně kmenovým hráčem Sparty, se změnila v utopii. Letenský klub se už údajně smířil s tím, že svého klíčového stopera, kterého Spartě do konce letošního roku zapůjčil ruský FK Moskva, na přestup nezíská.

"Šance je teď spíš už jen na hostování," připouští personální ředitel Sparty Jakub Otava. "Chtěli bychom ho prodloužit o rok, ale i půlrok by pro nás byl dobrý." Sparta má o Hubníka mimořádný zájem, vždyť z neznámého obránce se za rok na Letné stala jedna z osobností ligy.

Hubník navíc tvoří s Tomášem Řepkou suverénně nejlepší stoperskou dvojici, která v podzimní části ligy inkasovala jen sedm gólů. Podle informací LN byl údajně šéf Sparty Daniel Křetínský ochotný za Hubníka poslat do Moskvy mnohem více než 30 milionů korun, o kterých se spekulovalo.

Složit se na Hubníka chtěli i fanoušci, jenže teď nejspíš ušetří. Přestup by pro žádaného stopera, který sní o angažmá na západ od Česka, nemusel být příliš výhodný. "Pořád platí, že Roman zůstane buď ve Spartě, nebo odejde na Západ. Vidím to tak 50:50. Stále ale spíš tíhne k německé bundeslize a nelze se mu divit," říká hráčův manažer Pavel Zíka.

Hubníkův sen? Německá liga
Sparta nastoupí zítra večer na Letné k rozhodujícímu utkání o postup v Evropské lize proti Kodani, ale klíčová bitva ji teprve čeká. Definitivně jasno, zda se Hubníkovo hostování na Letné protáhne alespoň do léta, má být do Vánoc. Podaří se klíčového hráče udržet?

"Hodně bude záležet na nabídkách, které Roman dostane. Nekývne totiž na cokoliv. A kdyby se mu žádná nezamlouvala, naše šance hodně vzroste," říká Otava. O Hubníka se údajně zajímá hned několik klubů a Zíka už dokonce registruje jednoho konkrétního zájemce z Německa.

"Hrát v Německu je jeho velký sen a tahle nabídka by ho určitě oslovila. Kdo to myslí upřímně, nemůže mu to zazlívat. Sedneme si spolu po utkání s Kodaní a definitivně to rozsekneme," tvrdí Zíka.

Sám Hubník do klíčového utkání podzimu odmítá o své budoucnosti mluvit, ale už dříve v rozhovoru pro MF Dnes prohlásil: "Spartě jsem vděčný, že mi dala šanci, ale musím taky myslet na sebe. V české lize prostě není taková kvalita jako v bundeslize."

Jenže pozor, v zamotaném příběhu bude mít dost možná klíčové slovo moskevský klub, do něhož se už Hubník vracet nechce.

Hráče přemlouvá i kouč Bílek
"Všechna jednání s nimi jsou zatím vstřícná, chtějí Romanovi vyjít vstříc. Myslím, že problémy mu dělat nebudou," je přesvědčený Zíka. A podobný názor má i Otava: "Věřím, že s Rusy bychom se domluvili, ale je to klasická trojčlenka – my, FK Moskva a hráč. Teď čekáme, jak se rozhodne Roman."

Prodloužení Hubníkova hostování do konce sezony by Spartu vyšlo na zhruba 2,5 milionů. "Pro Romana jsou dobré obě varianty, tedy Sparta nebo odchod do zahraničí. U něj je ale nejdůležitější správné načasování," dodává Zíka.

Na Hubníka totiž hodlá na jaře sázet i trenér reprezentace Michal Bílek, a pokud by Hubník přestal pravidelně hrát, nemuselo by na něj v nově se tvořícím týmu pro kvalifikaci zbýt místo.

Proto Hubníkovi doporučuje zůstat na Letné i Bílek. "Stačilo, aby Roman začal pravidelně hrát, a hned se stává pilířem národního týmu. Momentálně by nebylo dobré jít do nějakého rizika," tvrdí. Jasno bude do příštího týdne.

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj