Španělská liga: Barcelona porazila Sevillu a přiblížila se k titulu

23:06
PRAHA - Do konce soutěže zbývá poslední zápas, ale o titulu ještě není rozhodnuto. Tajenku nevyřešilo ani 37. kolo, po kterém vede ligu Barcelona o pouhý bod před Realem Madrid.

FC Barcelona foto: Reuters

Fotbalisté Barcelony porazili v předposledním kole španělské ligy Sevillu na jejím hřišti 3:2 a k obhajobě titulu jim stačí jediná výhra. Až do posledního kola s nimi udržel krok druhý Real Madrid, který dnes doma deklasoval Bilbao 5:1 a ztrácí stále bod.

Barcelona sice vedla v Seville po hodině hry už 3:0 a navíc hrála v deseti, v následujících minutách však v rychlém sledu dvakrát inkasovala a nakonec se bála o výsledek.

Skóre otevřel už v páté minutě přesnou křížnou ranou nejlepší střelec soutěže Lionel Messi. Dvaadvacetiletý Argentinec, který v posledních třech duelech skóroval pětkrát, si celkově připsal už 32. ligovou branku v sezoně a dva góly mu chybějí k vyrovnání klubového rekordu Ronalda ze sezony 1996/97.

Sevilla - Barcelona

Druhou brankou vstřelil ve 28. minutě po Xaviho pasu Bojan Krkič. Devatenáctiletý útočník, jenž v posledních době v základní sestavě Barcelony pravidelně nahrazuje Ibrahimovice i Henryho, skóroval ve třetím ligovém utkání za sebou.

Šance domácích na zvrat deset minut po přestávce ještě snížil po druhé žluté kartě vyloučený obránce Konko. Hosté využili početní převahy už za sedm minut, kdy se pohotovou střelou k tyči trefil i třetí útočník Pedro. Vzápětí však hráči Barcelony předvedli neuvěřitelný výpadek a po minelách obrany snížili na rozdíl jediného góly ve dvouminutovém rozmezí domácí útočníci Kanouté a Luís Fabiano.

V dramatickém závěru ale svěřenci trenéra Guardioly těsný náskok udrželi a prodloužili ligovou sérii neporazitelnosti na patnáct zápasů. K jistotě titulu jim stačí příští týden doma porazit osmnáctý Valladolid.

Real na stadionu Santiaga Bernabéua poslal do vedení ve 22. minutě Cristiano Ronaldo jistě proměněnou penaltou. Před ní byl za nastřelenou ruku v pokutovém území vyloučen obránce Amorebieta. Portugalský útočník potvrdil střeleckou formu, v posledních třech zápasech se trefil šestkrát a celkově zaznamenal šestadvacet ligových gólů.

Real Madrid - Atlético Bilbao

Hosté, kteří madridský klub v lednu doma porazili 1:0, se však ani v oslabení nevzdali a čtyři minuty před přestávkou vyrovnali zásluhou záložníka Yesteho. Ten obešel několik protihráčů a pohledné sólo zakončil gólovou ranou.

Po přestávce však Real potvrdil roli favorita a v poslední čtvrthodině rozstřílel Bilbao čtyřmi brankami. V 73. minutě nejprve "Bílému baletu" vrátil vedení svým 27. gólem v sezoně nejlepší ligový střelec Realu Higuaín, kterého v závěru napodobili spoluhráči Ramos, Benzema a Marcelo.

37. KOLO ŠPANĚLSKÉ LIGY + TABULKA

Espaňol Barcelona - Pamplona 2:1 (0:1)
Branky: 49. Forlín, 51. Osvaldo - 5. Vadócz.

FC Sevilla - FC Barcelona 2:3 (0:2)
Branky: 69. Kanouté, 71. Luís Fabiano - 5. Messi, 28. Krkič, 62. Pedro.

Getafe - Málaga 2:1 (1:0)
Branky: 26. Soldado, 56. Pedro León - 90. Fernando.

Gijón - Atlético Madrid 1:1 (0:0)
Branky: 57. De las Cuevas - 71. Baldé.

La Coruňa - Mallorca 1:0 (0:0)
Branka: 68. Riki.

Real Madrid - Bilbao 5:1 (1:1)
Branky: 22. Ronaldo z pen., 73. Higuaín, 80. Ramos, 81. Benzema, 89. Marcelo - 41. Yeste.

Tenerife - Almería 2:2 (1:1)
Branky: 14. Bertran, 90. Niňo - 17. Piatti, 81. Crusat.

Valladolid - Santander 2:1 (0:1)
Branky: 56. Baraja, 66. Nauzet z pen. - 28. Christian.

Villarreal - Valencie 2:0 (2:0)
Branky: 11. Rossi, 19. Llorente.

Xerez - Zaragoza 3:2 (1:0)
Branky: 22. Francis, 68. Michel, 74. Calvo - 66. Herrera, 76. Gabi.