Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Barcelona deklasovala Getafe, vyhrál i Real a ztrácí dva body

22:09
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize porazili Almeríi 3:0 a po šesté výhře v řadě ztrácejí čtyři kola před koncem na vedoucí Barcelonu, která v úterý deklasovala Getafe, stále jen dva body.

Radující se Alvaro Arbeloa. foto: Reuters

Real měl proti 17. týmu tabulky výraznou převahu, ovšem na úvodní gól čekal 44 minut. Pak se však hezky položil do voleje z 20 metrů James Rodríguez a postaral se o stý gól svého týmu v sezoně. Real tuto hranici překonal už pošesté v řadě, zatímco předtím se mu to v historii povedlo jen jednou.

Hned po změně stran přišla rychlá akce Realu po pravé straně a stoper Dos Santos si Kroosův centr srazil do vlastní branky. V závěru pak výhru pečetil Arbeloa po Hernándezově přihrávce.

Na lavičce Realu už se objevil teprve šestnáctiletý Nor Martin Ödegaard, který se mohl stát nejmladším hráčem v historii soutěže, šanci ve hře však zatím nedostal.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo

FC Barcelona - Getafe 6:0 (9. z pen. a 47. Messi, 25. a 40. Suárez, 28. Neymar, 30. Xavi)

Bilbao - San Sebastian 1:1 (52. Aduriz z pen. - 60. De La Bella)

Levante - Córdoba 1:0 (41. Barral)

Eibar - FC Sevilla 1:3 (51. Piovaccari - 7. a 15. Bacca, 64. Reyes)

Real Madrid - Almería 3:0 (44. Rodríguez, 49. vlastní Dos Santos, 84. Arbeloa)

Vigo - Málaga 1:0 (89. Nolito)

22:00 Elche - La Coruňa

Villarreal - Atlético Madrid.

V boji o čtvrtou příčku znamenající postup do předkola Ligy mistrů si polepšila Sevilla, která porazila Eibar 3:1 zásluhou dvou branek Baccy z úvodní čtvrthodiny. O bod se tak dostala před Valencii, ta však má zápas k dobru.

Barcelona dala šest gólů

Skóre úterního zápasu mezi Barcelonou a Getafe otevřel v 9. minutě z pokutového kopu Messi. Argentinský kanonýr, jenž v této sezoně zahodil penaltu ve čtyřech důležitých zápasech, tentokrát zvolil „dloubák“ do středu branky po vzoru Antonína Panenky a uspěl.

O vítězství pak lídr tabulky rozhodl třemi góly v rozmezí pěti minut v polovině prvního poločasu, kdy se trefili Suárez, Neymar a Xavi, jenž hrál 501. soutěžní zápas za katalánský velkoklub.

Uruguayský kanonýr pak do přestávky přidal ještě druhý gól, dvě minuty po příchodu ze šaten ze znovu trefil i Messi.

Messi tak má nyní na kontě 38 ligových branek a o jedinou zaostává za Cristianem Ronaldem z Realu. Neymar zaokrouhlil svůj účet na 20 zásahů, Suárez dal 13 gólů.

Ve všech soutěžích společně dosáhli na součet 102 gólů. Messi se na tom podílel 49 zásahy, Neymar přid