Real si hravě poradil s Levante, Barcelona úřadovala ve druhé půli

20:24aktualizováno  22:15
MADRID/PRAHA - Útočník Cristiano Ronaldo se trefil i v sedmém startu za Real Madrid v tomto ligovém ročníku. Portugalský kanonýr přispěl dvěma góly k vítězství 5:0 nad fotbalisty Levante, po kterém je královský klub v tabulce průběžně druhý o čtyři body za Barcelonou. Ta zdolala Eibar 3:0 a ani poosmé neinkasovala.

James Rodríguez je miláčkem nejen kolumbijských dívek a žen. foto: Reuters

Svým 250. gólem ve španělské lize pomohl Barceloně k vítězství Argentinec Lionel Messi a už pouze jedna branka ho dělí od nejlepšího střelce v historii soutěže Telma Zarry, jenž zářil v letech 1940 až 1955 v dresu Bilbaa.

Cristiano Ronaldo.
James Rodríguez je miláčkem nejen kolumbijských dívek a žen.
Rána! Do míče se opřel Cristiano Ronaldo.
Sergi Roberto z Barcelony se probíjí přes Javiho Laru.

Ronaldo otevřel skóre ve 13. minutě utkání z penalty, když potrestal faul Juanfrana na Javiera Hernándeze. Mexický útočník Hernández, hostující ve Španělsku z Manchesteru United, se ještě před přestávkou stihl prosadit také.

Po změně stran vstřelil svou již patnáctou branku v tomto ročníku La ligy suverénní lídr tabulky střelců soutěže Ronaldo, který má před druhým nejlepším kanonýrem Neymarem z Barcelony sedmigólový náskok. Skóre ve Valencii ještě zvýraznili ve prospěch Realu James Rodríguez a Isco.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo

Levante - Real Madrid 0:5 (13. z pen. a 61. Ronaldo, 38. Hernández, 66. Rodríguez, 82. Isco)

Bilbao - Vigo 1:1 (6. Aduriz z pen. - 73. Nolito)

FC Barcelona - Eibar 3:0 (60. Xavi, 72. Neymar, 74. Messi)

Córdoba - Málaga 1:2 (90. Ghilas - 22. Samuel, 31. Ambrabat z pen.)

Zatím žádný střelec v historii La Ligy neodstartoval tak dobře jako Ronaldo, dosud na tom byl nejlépe v roce 1943 Esteban Echevarría z Ovieda s bilancí 14 branek v osmi kolech. „Není snad ani možné, aby dával víc gólů. Musí si udržet takovou formu a my mu všichni pomůžeme, aby tomu tak bylo,“ řekl na adresu Ronalda trenér Carlo Ancelotti, jehož tým čeká příští víkend „El Clásico“ s Barcelonou.

Katalánci dnes proti bránícímu nováčkovi Eibaru čekali na vedoucí gól až do 60. minuty, kdy Lionel Messi vyzval kolmicí ke skórování Xaviho. První gól svěřence Luise Enriqueho nastartoval a brzy přidaly po brance i ofenzivní hvězdy Neymar a Messi.

Barcelonu navíc může těšit, že brankář Claudio Bravo opět nedostal gól, takže se lídr tabulky po osmi kolech pyšní skóre 22:0.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...