Real klopýtl, zato Barcelona byla suverénní a poskočila do čela ligy

20:36aktualizováno  8. března 21:37
Fotbalisté Barcelony deklasovali ve španělské lize Vallecano 6:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Real Madrid. Lionel Messi vstřelil rekordní 24. ligový hattrick a překonal útočníka "Bílého baletu" Cristiana Ronalda, kterého také s 30 trefami dorovnal v čele tabulky střelců La Ligy. Atlético ve šlágru kola remizovalo s Valencií 1:1 a nenavýšilo jednobodový náskok na třetím místě před dnešním soupeřem.

Fotbalista Barcelony Luis Suárez se raduje z gólu. foto: Reuters

I bez vykartovaného Neymara neměla Barcelona problém s produktivitou a už v páté minutě otevřel skóre Suárez, jenž se prosadil ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě.

Hned šest branek padlo v druhém dějství a polovinu z nich si připsal Messi. Nejprve v 56. minutě překonal gólmana Álvareze z penalty, další dvě trefy přidal v následujících dvanácti minutách. Argentinský kanonýr překonal hranici 40 soutěžních branek v šesté sezoně v řadě.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo

La Coruňa - FC Sevilla 3:4 (28. a 72. Riera, 90.+3 Pérez z pen. - 33. a 52. Vitolo, 65. Gameiro z pen., 83. Sidnei)

Bilbao - Real Madrid 1:0 (26. Aduriz), 20:00 Elche - Almería

Granada - Málaga 1:0 (57. Ibáňez)

FC Barcelona - Vallecano 6:1 (56. z pen., 63. a 68. Messi, 5. a 90.+1 Suárez, 49. Piqué - 80. Bueno z pen.)

San Sebastian - Espaňol Barcelona 1:0 (38. Canales)

Villarreal - Vigo 4:1 (41. Dos Santos, 45.+1 Musacchio, 73. Vietto, 84. Moreno - 50. Fernández)

Atlético Madrid - Valencie 1:1 (33. Koke - 78. Mustafi).

Jediný gól hostů si připsal s 13 zásahy nejlepší střelec Vallecana Bueno z pokutového kopu, na konečných 6:1 upravil v nastavení druhou trefou v duelu Suárez po přihrávce Messiho.

Atlético Madrid mělo v souboji o třetí místo s Valencií od začátku převahu a dokázalo ji alespoň v jednom případě využít. Ve 33. minutě Tiago přiklepl míč Kokemu a ten pohotově zakončil.

Zisk cenného bodu hostům zajistil v 78. minutě Mustafi. Předcházející Parejův pokus skončil na břevně a německý reprezentant hlavou dorazil míč za brankáře Moyu. Mustafi je se čtyřmi trefami nejproduktivnějším obráncem této sezony španělské ligy.

Šestý Villarreal porazil Celtu Vigo s přehledem 4:1 a na pátou Sevillu ztrácí bod. Skóre otevřel svou premiérovou ligovou trefou v sezoně Dos Santos, prosadil se také s 12 góly nejlepší střelec „Žluté ponorky“ Vietto. Villarreal zvítězil v lize na domácím hřišti poosmé v řadě a vyrovnal tak svůj rekord ze sezony 2004/05.

Real prohrál v Bilbau

O jedinou branku utkání se postaral útočník baskického týmu Aritz Aduriz, který v 26. minutě přehlavičkoval stopera Realu Pepeho. Po dalším úspěšném souboji s portugalským obráncem mohl Aduriz skórovat i v druhé půli, ale trefil tyč.

Na druhé straně byl nejblíže vyrovnání Gareth Bale, který překvapil brankáře pokusem takřka od půlící čáry, jeho oblouček se ale také odrazil od brankové konstrukce.

Přestřelka byla k vidění v La Coruni, která doma podlehla Seville 3:4. Domácí vedli po brance Oriola Riery, ale soupeř díky dvěma trefám Vitola a zásahu Kevina Gameira z penalty otočil skóre na 3:1. Deportivo se přiblížilo opět zásluhou Riery, jenže pak si dal po Vitolově střele vlastní gól obránce Sidnei.

La Coruňa již jen v závěru zkorigovala skóre na 3:4 po brance Lucase Péreze z pokutového kopu. Sevilla si pojistila pátou příčku v tabulce a zůstává ve hře o čtvrté místo, které zaručuje předkolo Ligy mistrů.