Real dostal v derby čtyři góly, Barcelona rozstřílela Bilbao a ztrácí bod

18:21aktualizováno  8. února 23:47
MADRID/PRAHA - Fotbalisté Atlética Madrid vyrovnali svou nejvyšší výhru nad Realem Madrid z roku 1987. Ve 22. kole španělské ligy rozdrtili rivala v městském derby 4:0 a neprohráli ani šesté vzájemné utkání této sezony. „Bílý balet“ sice zůstal po derby v čele tabulky, ale Barcelona se na něj po nedělní výhře v Bilbau dotáhla na jediný bod.

Zklamaný Cristiano Ronaldo. foto: Reuters

Real potvrdil, že na Atlético poslední dobou vůbec neumí. Naposledy ho porazil ve finále minulé sezony Ligy mistrů a od té doby s ním čtyřikrát prohrál a dvakrát remizoval. Šest městských derby s Atléticem čeká „Bílý balet“ na výhru podruhé v historii, předtím to bylo v letech 1969 až 1971.

Zklamaný Cristiano Ronaldo.
Carlo Ancelotti - trenér Realu Madrid.
Souboj o míč. Mario Mandžukič (vlevo) vs. Ignacio Fernandez.
Šťastný střelec. Saul Níguez se trefil do sítě Realu Madrid.

Do sestavy Realu se po vypršení disciplinárního trestu vrátil vítěz Zlatého míče Ronaldo, důležitější pro vývoj utkání ale byly absence v defenzivě. Obrana hostů si vybrala první slabší chvíle mezi 14. a 18. minutou, kdy inkasovala rozhodující dva góly.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Atlético Madrid - Real Madrid 4:0 (13. Tiago, 18. Saúl, 66. Griezmann, 88. Mandžukič)

Villarreal - Granada 2:0 (30. Musacchio, 90.+2 Moreno)

Levante - Málaga 4:1 (27., 37. a 52. Barral, 75. Uche - 24. Juanmi)

San Sebastian - Vigo 1:1 (8. Agirretxe - 85. Nolito)

Córdoba - Almería 1:2 (10. Cartabia - 61. a 66. Michel)

Getafe - FC Sevilla 2:1 (29. Vázquez z pen., 85. León - 67. Krychowiak)

Espaňol Barcelona - Valencie 1:2 (89. Sergio García - 62. Piatti, 85. Parejo)

Bilbao - FC Barcelona 2:5 (60. Rico, 67. Aduriz - 15. Messi, 26. Suárez, 62. vlastní De Marcos, 64. Neymar, 86. Pedro).

Nejprve propálil Casillase Thiago a poté se prosadil střelou přes hlavu s pomocí tyče dvacetiletý mladík Ňíguez, který osm minut předtím vystřídal zraněného Kokeho.

Ronaldo ani jeho spoluhráči nebyli v útoku příliš nebezpeční a místo toho, aby ještě zkusili zápas zdramatizovat, po změně stran znovu dvakrát inkasovali. Nejprve na zadní tyči doklepl míč do sítě důrazný Griezmann a v předposlední minutě završil debakl hlavičkující Mandžukič.

Messi měl lví podíl na výhře Barcelony

O výhře Barcelony 5:2 na půdě Bilbaa se podělilo pět různých střelců. Vedle všech čtyř hvězd útoku Barcelony dopravil míč do vlastní sítě záložník Oscar de Marcos. Přesto Messi vyčníval nade všemi: nejdřív se i díky teči prosadil z trestného kopu, pak připravil všechny trefy pro své parťáky z útoku.

Téměř 45.000 diváků v Bilbau se nejvíc bavilo mezi 60. a 67. minutou, kdy padly čtyři branky. Dvě z nich dali domácí, ovšem naděje na slušný výsledek pohřbilo za stavu 2:4 vyloučení Xabiera Etxeity.