15. června 2011 20:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Španělé si s námi hráli bago, tvrdí Škorpil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Česko - Španělsko (Španělé slaví branku) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Španělsko (Španělé slaví branku) | foto: Reuters

PRAHA Tři roky vedl jako hlavní trenér fotbalovou reprezentaci do 21 let a i on si s ní v roce 2007 prošel skupinovou fází mistrovství Evropy. Ladislav Škorpil i proto bedlivě sleduje současný tým. Hlavní důvody porážky 0:2 se Španělskem vidí zejména v kvalitě soupeře. "Hráli si s námi bago. Přesně tak, jak to dělá Barcelona," všiml si.

LN Proč se mladým reprezentantům nedařilo? 
V první řadě to bylo dáno soupeřem a jeho stylem hry. Mezi námi a Španělskem byl diametrální rozdíl v tom, že oni byli schopní balón udržet i při velkém množství přihrávek, zatímco my jsme jej ve snaze o nějakou kombinace rychle ztráceli. Nebylo to o ničem jiném než o technické vybavenosti.

Reportáž ze zápasu čtěte zde

LN Ve fyzické připravenosti problém nebyl?
Snažili jsme se napadat, atakovat soupeře, jenomže ti si s námi hráli bago na jeden nebo na dva doteky. Pro fotbalisty je deprimující, když makají, přistoupí k hráči s míčem a on už ho najednou nemá. My pod tlakem naopak ztrácíme, protože s balónem tolik neumíme. V jejich případě místo nich běhá míč, zatímco v našem běháme my, ale bez míče.

LN Ovlivnil náš výkon zvolený systém hry?
V tom zápase byl soupeř lepší. Kdyby se hrálo desetkrát utkání těchto týmů, tak jich více vyhrají Španělé. Jejich mužstvo je kvalitnější, takže to není jen o systému.

LN Překvapil vás odevzdaný výkon českého týmu?
Očekávání jsou jedna věc, realita druhá. Je otázkou kolikrát z oněch deseti zápasů jsme schopni uspět. Jestli dvakrát, pětkrát nebo sedmkrát. Když dostanete gól, tak tam lze najít chyby, které mu předcházely a nemuselo na ně dojít, a ten jeden gól dát můžete. My jsme šanci měli v 87. minutě, takže možnost porazit je existovala, ale ta šance rozhodně nebyla 50 na 50.

LN Je třeba udělat nějaké změny před duelem s Anglií?
Trenér Dovalil o tom určitě bude přemýšlet. Toto utkání pro nás bylo hodně deprimující. Mladí Španělé hráli zrovna jako Barcelona. A při takovém herním stylu si soupeři připadají, že jsou v bagu, které se dělá na tréninku. Jenže tentokrát se hrálo v zápase.

LN Pro hráče je to asi hodně frustrující...
Důležité je, aby to nesnižovalo snahu při presování, snahu vybojovat balón. Proti Španělům se nám nedařilo a vykonávali jsme neúspěšnou činnost. Proti Anglii se ale ta snaha může vyplatit, přijde chyba a soupeře vytrestáme. Mužstvo musí hlavně do neděle zmobilizovat psychické síly.

LN Jak si myslíte, že klíčový zápas s Anglií dopadne?
Tipy nejsou mojí doménou. Proto to nevyslovím jako tip, ale jako přání. Přeji Kubovi Dovalilovi postup. V médiích se několikrát psalo, že nejvíce rad má ode mne. (smích)

  • 0Diskuse
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.