18. listopadu 2007 12:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Soupeř jen bezmocně přihlížel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Federer počtvrté vyhrál Turnaj mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Federer počtvrté vyhrál Turnaj mistrů. | foto: ČTK

ŠANGHAJ Nejlepší tenista světa Roger Federer počtvrté v kariéře triumfoval na Turnaji mistrů. V dnešním finále v Šanghaji naprosto jednoznačně 6:2, 6:3 a 6:2 vyhrál nad dosud neporaženým Davidem Ferrerem a obhájil titul. Zahrál třicet vítězných úderů oproti deseti soupeřovým a vyprovodil Španěla z kurtu za hodinu a 38 minut.

První finálový set měl až nečekaně hladký průběh. Ferrerovy údery dopadaly těsně vedle čar ohraničujících prostor kurtu a Španěl jen bezmocně rozhazoval rukama. Švýcarský tenista, který předváděl pestrou hru od základní čáry i na síti, s výrazným přispěním jeho chyb vyhrál za necelou půlhodinu 6:2.

V druhé sadě se španělský tenista začal dostávat do rytmu, častěji trefoval kurt a konečně se diváci dočkali atraktivních výměn hodných finále Turnaje mistrů. V klíčových chvílích však šestý nasazený hráč znovu selhal.

V sedmé hře dvěma chybami daroval soupeři brejk, za stavu 3:5 pak prohrál podání znovu a Federer se dostal do vedení 2:0 na sety. Ztrátu další sady odnesla Ferrerova raketa, kterou španělský tenista zlostně mrštil o zem.

Ferrer bojoval a hned v úvodním gamu třetí sady se při podání světové jedničky dostal postupně k třem brejkbolům, ale šance neproměnil. Netrvalo dlouho a znovu za to pykal. Federer si ve čtvrté hře vypracoval brejkbol, španělský tenista byl nedůrazný na síti a Švýcar se díky fantastickému prohozu dostal do vedení 3:1.

Prakticky tím definitivně rozhodl zápas. Za stavu 5:2 pak při Ferrerově podání přesně trefil několik riskantních vítězných úderů a po Španělově dvojchybě se dostal k prvnímu mečbolu. Federer už soupeřovo trápení neprodlužoval a utkání ukončil křížným prohozem.

Lidovky.cz, ČTK
  • 8Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?