Soukalová ve stíhačce selhala. Po pěti chybách je poprvé v sezoně mimo top ten

15:30aktualizováno  16:29
OSLO/PRAHA - Gabriela Soukalová byla v sobotním sprintu sice jen těsně za stupni vítězů, v nedělní stíhačce však klesla až na 11. místo. Příčinou byla mizerná střelba vleže, v níž udělala hned čtyři chyby. Na stojce pak přidala ještě jednu a výsledkem byl pád o sedm míst. Poprvé v sezoně se tak nevešla do první desítky.

Gabriela Soukalová ve střelbě vleže pohořela. Celkem udělala pět chyb. foto: facebook,instagram,oficiální zdroje

Šlesingr praštil holí o zem. Ve stíhačce spadl a propadl se až na 12. místo

Veronika Vítková si pak ze sedmé příčky pohoršila na osmou. Lucie Charvátová se naopak posunula ze 33. příčky na osmnáctou, Jessica Jislová skončila na 48. místě.

Vyhrála Němka Laura Dahlmeierová, která tak získala své první individuální zlato z velké akce. Stříbro slaví Italka Dorothea Wiererová, třetí dojela Francouzka Dorinová-Habertová.

Online reportáž si přečtěte ZDE

V celé sezoně se Soukalové dařilo jezdit do desátého místa, v neděli si však vybrala černý den.

Ještě nikdy totiž v této sezoně neudělala na střelnici dvě chyby. Tentokrát to však provedla hned dvakrát, na první i druhé ležce. Chybovala i na závěrečné stojce.

Gabriela Soukalová (uprostřed) na MS v Oslu.
Gabriela Soukalová oddychuje v cíli

„Vše bylo ovlivněné první střelbou, koncentrace jí začala utíkat, chtěla to dojíždět,“ řekl České televizi šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Soukalová byla po první dvou střelbách až 26. a v té chvíli si uvědomila, že ztratila šanci na medaili.

Ženy - stíhací závod (10 km):

1. Dahlmeierová (Něm.) 30:49,2 (0), 2. Wiererová (It.) -48,3 (2), 3. Dorinová Habertová (Fr.) -57,3 (3), 4. Hildebrandová (Něm.) -1:01,8 (1), 5. Pidrušná (Ukr.) -1:18,6 (1), 6. Preussová (Něm.) -1:19,0 (0), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:40,0 (4), 8. Vítková -1:42,5 (3), 9. Džymová (Ukr.) -1:48,2 (1), 10. Dunkleeová (USA) -1:52,5 (4), 11. Soukalová -1:56,1 (5), ...18. Charvátová -2:34,9 (3), 48. J. Jislová -5:24,8 (6).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 26 závodů):

1. Soukalová 956, 2. Dorinová Habertová 850, 3. Wiererová 834, 4. Mäkäräinenová 715, 5. Hildebrandová 670, 6. Pidhrušná 659, ...8. Vítková 622, 24. Puskarčíková 292, 30. Charvátová 213, 75. Landová 22, 90. J. Jislová 7.

„Po první střelbě mi došlo, že to nebude můj den. Nebyla jsem schopná se srovnat. Snažila jsem se zareagovat na vítr, ale ani ta druhá střelba se nevydařila,“ řekla česká biatlonistka.

„Nakonec jsem si z toho udělala běžecký závod, snad to zúročím příště. Byl to souboj sama se sebou, jsem ráda, že jsem to dobojovala,“ dodala Soukalová.

Vítková smutnila, že se jí nepovedla první střelba vestoje.

„Spokojená s celkovým výsledkem jsem, škoda jen, že jsem si nepohlídala první stojku. Dalo se tam posunout, hodně závodnic chybovalo. Bohužel včetně mě,“ řekla nejlepší česká biatlonistka v závodě.

Pro Charvátovou je 18. místo nejlepším výsledkem na mistrovství světa. „Jsem spokojená, zlepšila jsem se. Střílelo se mi i jelo podstatně líp,“ smále se.