8. března 2016 18:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Soukalová si spravila chuť po nedělním střeleckém selhání, na tréninku zářila

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Gabriela Soukalová už se zase směje. Střelecký trénink jí vyšel na jedničku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Soukalová už se zase směje. Střelecký trénink jí vyšel na jedničku. | foto: facebook,instagram,oficiální zdroje

OSLO (Od našeho zpravodaje) Gabriela Soukalová si na tréninku na mistrovství světa v Oslu spravila náladu. Po nevydařeném stíhacím závodu, kde ve své silné položce vleže čtyřikrát chybovala, se opět dostala před středečním vytrvalostním závodem do střelecké pohody.

Na střelnici Soukalová v tréninku „vyčistila“ všech dvanáct terčů. „Šest vleže, šest vestoje, což u ní není nic nezvyklého. Ale trochu se tím uklidnila na ten individuální závod,“ řekl kouč Zdeněk Vítek.

Soukalová se v neděli trápila i při nástřelu a možná to poznamenalo její psychiku. „Takže teď je to snad lepší,“ věřil Vítek.

Přesto ale opět brzdil optimismus. Soukalovou jako vedoucí ženu Světového poháru a vítězku čtyř individuálních závodů sezony většina favorizuje na cenný kov.

V Oslu ale byla ve smíšené štafetě šestá, ve sprintu sedmá a ve stíhacím závodu jedenáctá, což byl nejhorší výsledek v sezoně. „Je to biatlon, tady se nedá nic předjímat,“ řekl Vítek.

„Může na střelnici něco člověku proletět hlavou... Ale dnes jí ten trénink rozhodně šel. Může do toho jít s čistou hlavou. Ale uvidíme, jaké budou podmínky,“ upozornil hned.

„Gábině mohou sedět všechny závody, ale musí se to povést, snad to přijde zítra,“ doufal trenér.

Holek, co se umí trefit, je víc

Soukalová bude mít plno soupeřek. Skvěle připravená je vítězka stíhacího závodu a bronzová medailistka ze sprintu Laura Dahlmeierová z Německa, držitelka tří medailí Marie Dorinová-Habertová z Francie.

Další soupeřkou je německá biatlonistka Franziska Hildebrandová, ale i Italka Dorotha Wiererová, která ve stíhacím závodu doběhla z pátého místa na stříbrný stupínek.

Gabriela Soukalová na MS v Oslu.
Gabriela Soukalová (uprostřed) na MS v Oslu.

A nebo Veronika Vítková, která loni v Oslu byla v tomto závodu třetí při Světovém poháru. „Těch holek, co se umí trefit, je víc,“ podotkl kouč.

Vítková: Snad to bude dobré

Vítková si po nezdaru ve štafetě v dalších dvou závodech v Oslu dokázala sedmým a osmým místem, že může držet krok se špičkou.

„Dnes byla střelba dobrá, vleže nulová, tak snad to takové bude zítra,“ řekla po tréninku. „Kvůli těm výsledkům mohu být víc v pohodě, ale cítím se trochu unavená,“ přiznala.

„Sice byly dva dny volna, ale sezona je dlouhá. Je to však pro všechny stejné, tak to snad zítra nějakým způsobem odjedu. Chce to trefit a rychle běžet,“ usmála se.

Na startu bude také Lucie Charvátová a i zbytku šampionátu se zúčastní původně náhradnice Jessica Jislová, neboť zdravotní stav Evy Puskarčíkové se nezlepšil.

ČTK
  • 0Diskuse