Soukalová má další glóbus. Závody zrušil vítr, který zlomil sloup osvětlení

11:15aktualizováno  11:30
CHANTY-MANSIJSK - Biatlonistka Gabriela Soukalová získala čtvrtý křišťálový glóbus v sezoně. Vládkyně celkového pořadí Světového poháru a vítězka disciplín sprint a stíhačka je rovněž nejlepší v hodnocení závodů s hromadným startem. A to poté, co se dnešní závěrečné klání ve finále sezony v ruském Chanty Mansijsku neuskutečnilo kvůli silnému větru.

Gabriela Soukalová má tři malé a jeden velký glóbus. foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Biatlonistky měly vyrazit na trať v 10:20 SEČ. Rozhodčí závod nejdříve přesunuli na 14:45, ale následně zrušili. Soukalová tak vyhrála pořadí disciplíny s náskokem pěti bodů na Francouzku Marii Dorinovou-Habertovou.

Vítr o rychlosti skoro 60 km/h strhl v dějišti i sloup osvětlení na střelnici. Trať byla poseta polámanými větvemi a bylo nebezpečné po ní běhat. „Mohlo by tam na někoho něco spadnout,“ vysvětlil trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi. „Vítr ještě zesiloval a na střelnici by závod nemohl být regulérní,“ doplnil Vítek.

„Fičák se prohání venku celý den, závody jsou zrušeny a my můžeme začít balit,“ napsal na sociálních sítích letos nejlepší český muž Michal Šlesingr.

Ocenění za celkový triumf ve Světovém poháru i za závody s hromadným startem Soukalová převezme na narychlo uspořádaném večerním programu. Českému publiku se biatlonisté předvedou ve středu v rámci autogramiády a exhibičního klání v Jablonci nad Nisou.