SOUHRN: Slavia je téměř zachráněna, Sparta v Boleslavi odpověděla Plzni

19:54aktualizováno  3. května 22:56
BRNO - Sparťanští fotbalisté v utkání 26. kola porazili Mladou Boleslav na jejím hřišti 3:2 a na vedoucí Plzeň ztrácejí tři body. Za týden se oba nejlepší týmy utkají v Praze na Letné. Po osmi nezdarech vyhrála Slavia a takřka jistě si zajistila záchranu. Jablonec promarnil možnost přitáhnout se k druhé příčce, v Teplicích inkasoval v nastavení a jen remizoval 1:1.

Václav Kadlec ze Sparty se raduje z jednoho ze svých dvou gólu na hřišti Mladé Boleslavi. foto: ČTK

Sparta otočila vypjatý duel v Boleslavi

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 2:3 (1:0)

Branky: 4. Zahustel, 88. Wágner - 50. a 66. z pen. Kadlec, 75. Kadeřábek. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Caletka. ŽK: Štohanzl, Ščuk, Zahustel, Křapka - Brabec. Diváci: 4376.

Sparťané zkazili poločas, prohrávali 0:1, ale po půli třemi góly skóre otočili. V závěru domácí Wágner snížil na konečných 2:3. Souboj provázely emoce, jak to při duelech Sparty venku obvykle bývá. Přispěl k nim i nepřesný sudí Marek.

V první půli se bál vyloučit domácího Štohanzla, který hrál se žlutou kartou a pak předvedl dva ostré fauly. Po přestávce neuznal domácím gól na 2:1, když se ve vzdušném souboji boleslavský Zahustel střetl s brankářem Štěchem, který si následkem srážky hodil míč do vlastní sítě. A vzápětí emoce gradovaly, když proti Boleslavi nařídil penaltu za faul na Dočkala...

Slavii znovu spasil střelec Škoda

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 1. a 90. Milan Škoda. Rozhodčí: Ardeleánu - Kotík, Ratajová. ŽK: Bílek - Machovec, Varadi. Diváci: 4493.

Slávisty proti poslednímu týmu tabulky spasil střelec Škoda svým šestnáctým a sedmnáctým gólem sezony.

Nejdřív se položil do centru Keniji a krásně se trefil hlavou. Běžela teprve 46. vteřina. Předzvěst střelecký manevrů? Ne, další gól padl až v samém závěru. Dostal přihrávku za obranu, přetlačil soupeře a první slávistickou střelou na bránu ve druhém poločase zvýšil vedení. Škoda se ve střelecké tabulce dotáhl na sparťana Lafatu.

Neproměněné penalty litovali v nastavení

FK Teplice - Baumit Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 90.+3 Hošek - 65. Greguš. Rozhodčí: Proske - J. Paták, Kříž. ŽK: Vondrášek, Vachoušek - Crnkič. ČK: 65. Vondrášek. Diváci: 3456.

Neproměnili penaltu, bránili se útočným akcím soupeře, po hodině hry však jablonečtí fotbalisté přece jen udeřili. Jenže v nastavení o těsné vedení přišli. V utkání 26. kola remizovali v Teplicích na druhou Spartu ztrácí tři body.

Jablonci selhal jejich nejlepším střelec, obránce Novák mohl dát jedenáctý gól sezony, ale po půlhodině neproměnil penaltu. Vypadalo to, že to týmu vadit nebude, když po hodině hry zakončil brejk Greguš. Jenže v nastavení hosté neuhlídali standardku.

Dvakrát Kovařík, dvakrát Mahmutovič. A Plzeň slaví

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Branky: 74. a 85. Mahmutovič, 5. vlastní Kerbr, 34. Kovařík z pen. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Blažej. ŽK: Mezlík, Valenta, Diviš. ČK: 33. Mezlík (všichni Slovácko). Diváci: 11.105.

Viktoria si další zaváhání v boji o titul nedovolili doma rozstřílela Slovácko jasně 4:0. Už v páté minutě pomohl domácím vlastní gól Kerbra, výhru pak ještě potvrdili Kovařík z penalty a dvěma góly po brejcích Mahmutovič.

Hosté navíc od 33. minuty dohrávali bez vyloučeného Mezlíka. Plzeň tak druhé Spartě odskočila na šest bodů, Letenští však mají před vzájemným duelem v příštím kole ještě nedělní zápas v Mladé Boleslavi k dobru.

Plzeň se raduje ze vstřelené branky v utkání se Slováckem.
Domácí hráči se radují z gólu - vlevo David Pašek, vpravo autor gólu a kapitán...

Zbrojovka vyhrála třetí domácí zápas v řadě

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 3:2 (1:1)

Branky: 51. a 63. Pašek, 42. Zavadil z pen. - 33. a 72. Jungr. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Peřina. ŽK: Marek, Jungr, Jánoš, Kučera (všichni Jihlava). ČK: 80. Kopúnek (Brno). Diváci: 3010.

Brno se výhrou 3:2 posunulo v tabulce na desáté místo, Jihlava naopak ukončila sérii sedmi zápasů, v nichž na soupeřových hříštích neprohrála.

Na Srbské se hrál pohledný a útočný fotbal. Domácí prohrávali, ale zlepšeným výkonem ve druhé půli si dokráčeli pro tříbodové vítězství.

Slovan přišel o výhru, ale popáté v řadě bodoval

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 38. Delarge - 90.+1 J. Rada z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Pilný, Černý. ŽK: Soungole, Karišik, Bakoš - Škerle, Bratanovič. Diváci: 5217.

Liberečtí fotbalisté prodloužili sérii neporazitelnosti na pět zápasů. Skóre v prvním poločase duelu s Bohemians otevřel domácí Dzon Delarge, za Pražany však v závěru vyrovnal z penalty Jakub Rada. Slovan tak opět odskočil sestupovému pásmu, od kterého Severočechy dělí osm bodů.

„Beru to pragmaticky, pořád jsme tým, který hraje o záchranu. Jen jsme o kolo a bod dál,“ prohlásil trenér Liberce David Vavruška.

Baník se trápí, Příbrami nedal ani gól

Ostrava před nejnižší domácí návštěvou sezony (2311) jen zvýraznila svou jarní mizérii a na Bazalech posedmé v řadě nedokázala zvítězit.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Antoníček. ŽK: Mišák, Narh - Krameš. ČK: 89. Krameš (Příbram). Diváci: 2311.

Příbram se navzdory nepřesvědčivému výkonu dočkala pátého zápasu bez porážky za sebou a zůstává ve hře o účast v pohárové Evropě.

„Byli jsme trošku zastrašení. Soustředili jsme se na to nedostat gól, ale dopředu jsme nebyli nebezpeční. Ostrava byla pohyblivější a agresivnější,“ řekl příbramský kapitán Tomáš Zápotočný.