SOUHRN: Plzeň porazila Liberec, uspěl i Jablonec. Spartu spasila penalta

22:29aktualizováno  22. března 20:23
Můj dům, můj hrad. Sedm z osmi zápasů 21. kola fotbalové Synot ligy skončilo vítězstvím domácího týmu. Vítězství mají oba aspiranté na titul, byť Sparta udolala Teplice až po kontroverzní penaltě.

Ondřej Vaněk z Plzně se prosazuje po rohovém kopu v utkání s Libercem. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Sparta Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 89. Dočkal z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Krob, Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek. ČK: 90. Vachoušek (všichni Teplice). Diváci: 8502.

Velký tlak, řada zahozených šancí a nakonec nafilmovaná penalta. Sparta byla doma proti Teplicím jasným favoritem, ale dlouho se nemohla prosadit. Až do 89. minuty, kdy Lafata teatrálně upadl ve vápně a Bořek Dočkal se z penalty nemýlil.

„Rozhodčí se stal ostudou zápasu,“ nebral si servítky Milan Luhový ve studiu České televize. Pražané se každopádně drží na dosah Plzni, ta ale stále vede o pět bodů a navíc má zápas k dobru.

Plzeň si snadno dokráčela pro sedmou výhru v řadě

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 6. R. Hubník, 76. Vaněk. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Štěrba. ŽK: R. Hubník - Hadaščok, Soungole. ČK: 82. Soungole. Diváci: 10.733.

Viktoria neměla se zoufalým Libercem příliš práce. Západočeši vedli od 6. minuty zásluhou Hubníka, který se prosadil po standardní situaci. V závěru utkání potvrdil triumf Západočechů po rohovém kopu Ondřej Vaněk.

Pro Plzeň to byla už sedmá ligová výhra za sebou, naopak Slovan z posledních šesti duelů získal jediný bod.

Baník v Boleslavi herně selhal

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Branka: 31. Ščuk. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Bořil, Končal - Baroš, Kaša, Lučič, Foltýn. Diváci: 3169.

Boleslavští měli v utkání s Ostravou výraznou převahu, kterou však v gól proměnil jen kapitán Jasmin Ščuk. Hosté za celý zápas ani jednou nevystřelili mezi tři tyče a na výhru čekají už osm utkání. Středočeši si naopak třetí výhrou v řadě upevnili čtvrtou příčku v tabulce o sedm bodů před Teplicemi.

Jablonci vystřelil vítězství obránce Novák

Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 45. a 82. z pen. F. Novák. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Vaňkát. ŽK: Beneš - Fillo. Diváci: 2872.

Nejlepší střelec Baumitu Filip Novák nejprve ve 45. minutě otevřel skóre a v závěru proměnil penaltu. Příbram po páté venkovní porážce za sebou klesla na desáté místo. Baumit naopak po dvou porážkách naplno bodoval upevnil si třetí příčku.

Jihlava přehrála Hradec a přiblížila se k záchraně

Vysočina Jihlava - Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 31. Vaculík z pen., 55. Šulek. Rozhodčí: Hrubeš - Paták, Antoníček. ŽK: Marek, Kliment - A. Čermák, Štípek. ČK: 89. Čermák. Diváků: 3098.

Fotbalisté Vysočiny už mají na sestupové příčky osmibodový náskok. V domácím duelu s Hradcem Králové proměnil pokutový kop potřetí během dvou zápasů Vaculík, výhru potvrdil Šulek. Východočeši znovu nedokázali prolomit nelichotivou statistiku: v Jihlavě nikdy v historii nevyhráli.

Budějovicím proti Slovácku jeden gól nestačil

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)

Branky: 19. Diviš, 42. Kalouda, 83. Došek - 50. Benát. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Kotalík. ŽK: Michal Škoda, Lengyel (oba Č. Budějovice). Diváci: 3518.

Popáté na jaře prohráli. České Budějovice se topí v hluboké krizi. Domácí Slovácko poslal do vedení Diviš a ještě do poločasu zvýšil Kalouda.

Dynamo po změně stran snížilo zásluhou Benáta, ale v závěru definitivně rozhodl Došek. Slovácko tak doma vyhrálo poprvé od září a je šesté, naopak jihočeský nováček zůstává předposlední o dva body před Libercem.

Zbrojovka se drápe vzhůru

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 3:0 (0:0)

Branky: 51. Pašek, 65. Čtvrtníček, 89. Sýkora. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hock. ŽK: Hyčka - Bílek, Kenija. Diváci: 5318.

Brno doma porazilo pražskou Slavii hladce 3:0. Zbrojovka už počtvrté za sebou bodovala a posunula se na osmé místo. První poločas v chladném počasi mnoho fotbalové krásy nenabídl, góly padaly až po změně straň.

Brno slavilo po trefách Davida Paška, Josefa Čtvrtníčka a Jana Sýkory. Slavia potřetí za sebou prohrála v tabulce si pohoršila.

Pražské derby v Ďolíčku branku nepřineslo

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Marek - Wilczek, Caletka. ŽK: Gajič, Jindřišek - Štetina, Berger, Jan Blažek. ČK: 90. Gajič. Diváci: 4211.

Bohemians 1905 v malém pražském derby remizovali doma 0:0 s Duklou. „Klokani“ mají na třináctém místě první ligy čtyřbodový náskok na sestupové pásmo. Dukla je po 21. kole soutěže sedmá.

Zelenobílí počtvrté z pěti jarních kol neskórovali, nedělní duel navíc dohrávali bez vyloučeného Gajiče, který v poslední minutě opouštěl trávník po druhé žluté kartě.