Souhrn extraligy: Sparta deklasovala Zlín, Hradec vyhrál díky hattricku Knotka

19:39aktualizováno  20:51
VÍTKOVICE - Sedmi zápasy 47. kola pokračovala v pátek hokejová extraliga. Sparta poprvé po třech zápasech naplno bodovala, když Zlín vyprovodila 5:0, hradecký Mountfield naopak po výhře nad Plzní 6:3 prodloužil sérii vítězství na 4 zápasy, hattrickem se na tom podílel Tomáš Knotek. Litvínov porazil Vítkovice gólem v oslabení, Boleslav udolala Vary 1:0, Třinec padl v Chomutově až po samostatných nájezdech.

Hráči Sparty se radují z gólu. foto: ČTK

47. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Tybor (Výtisk) - 18. M. Hořava (F. Pavlík, Trávníček), 27. J. Černý. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6127.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 33. Řepík (P. Vrána, Kalina), 40. Buchtele (Smejkal), 44. Uher (Cingel, Švrček), 50. Kumstát (Pech), 52. Forman (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Čech, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 5204.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Pláněk), 9. T. Knotek (Jarůšek, Gregorc), 42. Jarůšek (Kukumberg, Newton), 46. Dragoun (Červený, Dietz), 52. T. Knotek (Picard, Jarůšek), 59. T. Knotek (Jarůšek, Picard) - 10. T. Svoboda (D. Kubalík, Kracík), 22. Kratěna (Čerešňák, M. Procházka), 54. Lev (M. Procházka, Kadlec). Rozhodčí: Hradil, Horák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4920.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 45. Lenc (Hyka, Musil). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Lhotský, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3298.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Vondrka (Rutta, Huml), rozhodující sam. nájezd Vondrka - 44. Redenbach (J. Petružálek, Klimenta). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), R. Svoboda - Jelínek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4738.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Bulíř (P. Jelínek), 32. Vitásek (Bartovič, Svačina), 60. L. Krenželok - 26. J. Knotek (Jaroměřský). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 5879.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Haščák), 34. H. Zohorna (J. Hruška, M. Erat), 35. Haščák (Dočekal, Vondráček), 41. Vincour (Gulaši, Kováčik) - 51. Nahodil (Trončinský). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Hodek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 7612.

Pro Vítkovice začalo utkání dobře, jelikož se už v šesté minutě dostali do vedení. Že puk přešel po Tyborově střele brankovou čáru musel potvrdit až videorozhodčí.

Hosté ovšem ještě do první sirény vyrovnali: Pavlíkova rána se od zadního plexi odrazila zpět před brankoviště, kde byl nejpohotovější Hořava. Vítězný gól vstřelil v čase 26:36 litvínovský Černý ve vlastním oslabení, kdy obkroužil branku a se štěstím procpal kotouč za Bartošákova záda.

Plzeň dokázala na dvě úvodní trefy hradeckého Mountfieldu zareagovat a vyrovnat, potřetí už to však nedokázala. Klíčový gól vstřelil v čase 41:40 hradecký Jarůšek ranou bez přípravy po přihrávce Kukumberga a neméně důležitá byla radost Dragouna, jenž procedil kotouč do sítě podobným způsobem o pět minut později. Když přidal Knotek v 52. minutě pátý gól po krásné kombinaci, bylo rozhodnuto.

Až do 33. minuty to byla ve Zlíně vyrovnaná bitva. Když ale vstřelil v čase 32:05 hostující Řepík první gól, zrodilo se jasné vítězství Sparty. Druhý gól přidal 39 vteřin před druhou sirénou navrátilec Buchtele pohotovou střelou po přihrávce Smejkala od zadního mantinelu, po změně stran skóroval Uher v první přesilovce z dorážky a když přidal čtvrtou trefu Kumstát, bylo jasné, že se rodí debakl. Ten potvrdil o tři minuty Forman, jenž si vychutnal gólmana Kašíka precizní rychlou kličkou.

Ve vyrovnaném zápase Boleslavi a Karlových Varů podržel domácí brankář Maxwell, jenž ve 13. minutě po obrovské hrubce parťáka Lence čelil ataku dvou protihráčů - zakončení Fleka však vychytal. A podobně obstál při podobné situaci, kdy opět kiksoval Lenc - tentokrát měl štěstí, že Mikulík místo střely do odkryté části branky ještě nahrával Skuhravému. Lenc se nakonec stal hrdinou, protože vstřelil jediný gól utkání: ve třetí třetině využil čtvrtou přesilovku Boleslavi poté, co si rychle vyměnil puk s Hykou.

Ránu Třinci zasadil patnáct vteřin před koncem první třetiny chomutovský Vondrka, který v přesilovce dorazil do sítě Ruttovu ránu od modré. Byla to navíc chomutovská trefa číslo 2000 v nejvyšší soutěži. Favorizovaní hosté vyrovnali až ve třetí části, byť se domácí fanoušci zlobili: Redenbach totiž puk dotlačil za brankovou čáru i s gólmanem Lacem, jenž ho měl pod vleže pod nohama. Rozhodnutí přišlo až v nájezdech a byl to znovu Vondrka, který po divokém míchání s pukem zamířil přesně k tyči.

Jasně favorizovaný Liberec dostal do vedení Bulíř v čase 24:16, když dorazil do sítě puk po střele Jelínka z pravého kruhu. Za 72 vteřin však ztratil puk na útočné modré Bartovič, hosté podnikli rychlý kontr a Knotek zakončil pod padajícím Lašákem. Vítězný gól vstřelil v polovině utkání bek Vitásek, jenž šikovně tečoval Bartovičův nához od modré. Výsledek v závěru při power-play Hanáků potvrdil Krenželok do prázdné branky.

Trenér Pardubic Miloš Holaň
Brankář Libor Kašík ze Zlína.

Kometa si s trápícími Pardubicemi poradila bez problémů. Do vedení ji dostal už v šesté minutě Vondráček, který po náporu zblízka doklepával za ležícího gólmana Hübla. Klíčový pro výsledek byl přelom 34. a 35. minuty, kdy nejprve skóroval Zohorna a za 21 vteřin po něm Haščák, jenž dokázal zblízka zvednout puk pod horní tyčku. To bylo pro hosty K.O. Jakékoli debaty navíc uťal už po 45 vteřinách třetí části Vincour, jenž skóroval v přesilovce.