Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Liberec vyhrál na Slovácku a je druhý, Slavia ztratila vedení v závěru

19:22aktualizováno  13. září 21:57
PRAHA - Fotbalisté Liberce jsou spolu se Spartou jediným týmem, který letos v lize ještě neprohrál. Severočeši v sobotním 6. kole zvítězili v přímém souboji o druhé místo na půdě Slovácka. O skóre za nimi je Zlín, který porazil Brno. Vyhrály i mužstva Teplic a Olomouce. Smírně skončil jen zápas mezi Slavií a Boleslaví, v němž Pražané ztratili v závěru těsný náskok.

Martin Latka ze Slavie (uprostřed) si nabíhá na centr. foto:  František Vlček, MAFRA

Tři body zařídil Slovanu reprezentant Šural

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:2 (1:1)

Branky: 41. Havlík - 34. Bakoš, 59. Josef Šural. Rozhodčí: Příhoda - Vlasjuk, Hrabovský. ŽK: T. Rada, Hlúpik, Chvátal, Civič - Bartošák, Hovorka, Josef Šural, Shala, Rabušic. Diváci: 5884.

Liberec v bitvě se Slováckem těžil z přínosu dvou reprezentantů – Josefa Šurala a Davida Pavelky. Prvně jmenovaný po hrubce domácích nejprve zařídil úvodní trefu pro Bakoše a v 60. minutě také sám rozhodl.

Za tým z Uherského Hradiště se prosadil pouze Havlík, všechny ostatní pokusy gólman Koubek pochytal a s parťáky mohl slavit druhou výhru v řadě.

Zlín rozjásala trefa „last minute“.

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)

Branky: 13. a 90.+1 z pen. Železník - 69. Chrien. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kubr. ŽK: Železník, Hájek, Živulič - Keresteš, Frelih, Řezníček. Diváci: 4 568.

Nováček doma vyhrál i třetí utkání v sezoně a je stále překvapením ligy. Proti Brnu se ale nadřel a plný počet bodů mu zajistila až penalta v nastaveném čase druhého poločasu, když stoper Frelih zastavil ve vápně míč rukou.

Pokutový kop proměnil kapitán Lukáš Železník. Zlín tak porazil brněnského soupeře i ve třetím vzájemném utkání za sebou.

Teplice po třech zápasech vyhrály

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 8. Vachoušek, 67. Ljevakovič - 82. Schick. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Ratajová. ŽK: Jablonský, Hora, Potočný - Jirásek, Jindřišek, Šmíd, Mosquera. Diváci: 5432.

Fotbalisté Teplic ukončili třízápasové čekání na výhru a na domácí půdě zdolali Bohemians 1905 2:1.

Pod výsledkem je nejvíc podepsaný šestatřicetiletý veterán Štěpán Vachoušek. Jeden gól dal sám a na druhý nahrál Ljevakovičovi. Za hosty pouze korigoval dvacetiletý mladík Hubínek. „Klokani“ jsou stále jediným týmem, který ještě neokousil pocit z vítězství.

Sigma má první tři body

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 2:1 (0:0)

Branky: 56. Plšek, 60. Malec - 67. Mešanovič. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Paták. ŽK: Radakovič, Ordoš - Kukol, Kryštůfek. Diváci: 4162.

Domácí trenér Kalvoda do duelu nenasadil posilu Romana Hubníka, který nebyl kvůli zranění ani na lavičce. Poprvé však nastoupil v základní sestavě Tomáš Malec a také Michal Ordoš.

Prvně jmenovaný ve druhé půli přidal rozdílový zásah na 2:0, Jihlava zásluhou Mešanoviče už stihla v závěru pouze snížit a v tabulce je momentálně na sestupové pozici.

Slavia neporazila Boleslav podesáté v řadě

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 61. vlastní Polom - 79. Skalák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pelikán. ŽK: T. Jablonský, Souček, Mikula - Ščuk, Fleišman. ČK: 87. Fleišman. Diváci: 6151.

Slavia v prvním utkání od příchodu nových majitelů remizovali s Mladou Boleslaví 1:1. Pražané doma vedli po vlastním gólu Romana Poloma, ale v 79. minutě srovnal z přímého kopu Jiří Skalák.

Červenobílí tak neporazili svého soupeře v nejvyšší soutěži podesáté za sebou. Nepomohla ani jim ani přesilovka, kterou měli v závěru k dispozici po vyloučení Fleišmana.

Sparta ztratil body kvůli penaltě

FK Jablonec - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 84. Wágner z pen. - 76. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Hock. ŽK: Brabec, Hybš, Matějovský (všichni Sparta). Diváci: 6012.

Nedělní šlágr ligového kola mezi Jabloncem a Spartou vítěze nenašel. Pražané, kteří už nastoupili v základní sestavě s Petrem Jiráčkem, se čtvrt hodin před koncem dostali do vedení.

Jenže náskok jim uzmula penalta, kterou šest minut před koncem základní hrací doby proměnil domácí Wágner. Sparta přesto vede ligu s dvoubodovým náskokem.

Plzeň nedala Příbrami šanci

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:4 (0:2)

Branky: 10. a 76. Limberský, 28. Ďuriš, 61. Kovařík. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Vysloužil. ŽK: Pilík, Bednář, Divíšek - Kovařík.

Největší konkurent Sparty se vítězstvím vyšvihl na čtvrté místo v tabulce. Viktoria měla na půdě Příbrami navrch a dva góly dala už v první půli, v té druhé pak náskok pojistila.

Dva góly mistra vstřelil David Limberský, který zaujal ikontroverzní oslavou, při niž točil ve vzduchu imaginárním volantem a připomněl tak svoji aféru, kdy ve čtvrtek opilý boural na pražském Smíchově a později vyhrožoval policistům.