Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Tma na Stínadlech, pak srovnání v poslední minutě. Plzeň už potřetí nevyhrála

20:37aktualizováno  20:45
TEPLICE - Vyhráli poločas o dva góly, ale zase nevyhráli. Výsledková mizérie plzeňských fotbalistů trvá už čtvrtý zápas. V předehrávce 4. kola Synot ligy remizovali v Teplicích 2:2, když výhru ztratili v poslední minutě. Po rohu vyrovnal stoper Lüftner.

Štěpán Vachoušek z Teplic (vlevo) a Jan Baránek z Plzně. foto: ČTK

Neplánovaná patnáctiminutová přestávka kvůli zhasnutým světlům na stadionu nezabrzdila plzeňské fotbalisty na cestě za vítězstvím. V předehrávce 4. ligového kola vyhráli 2:1 v Teplicích a ukončili minisérii tří soutěžních zápasů bez vítězství.

Teplický záložník Fillo proměnil zkraje druhého poločasu penaltu nařízenou za Hubníkovu ruku, čímž snížil na 1:2, a krátce nato stadion potemněl. Kvůli technickým problémům zhasla světla, a tak rozhodčí Hrubeš poslal hráče do kabin.

Schylovalo se k dramatu. Vždyť Teplice mohly po snížení na rozdíl jediné branky upravit taktiku, vyhecovat se, rozmyslet co dál. A také to dokázaly.

Plzeň po ztrátách na Dukle (0:1), proti Maccabi Tel Aviv (0:2) a se Slováckem (2:2) neukončila výsledkové trápení a v lize si připsala druhou remízu ze čtyř zápasů.

Úřadující mistr se dostal do vedení po pětatřiceti minutách. Vaněk odcentroval z přímého volného kopu na vzdálenější tyč, kde číhal nehlídaný Baránek. Ten poslal míč hlavou přesně pod břevno.

Roman Potočný z Teplic (vlevo) a plzeňský Roman Hubník.

Mladý stoper nastoupil místo Procházky, který tentokrát nebyl ani na lavičce náhradníků.

V nastavení prvního poločasu Plzeň vedení navýšila. Útočník Ďuriš, jenž dostal v základní sestavě přednost před Mahmutovičem i Holendou, přetlačil ve skluzu domácího Horu. Vybojoval tím míč pro Kopice a ten technickou střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři Grigarovi šanci.

V tu chvíli mohli svěřenci trenéra Koubka vést i vyšším rozdílem, ale několik šancí během první půle neproměnili. Třeba Kopic běžel sám na gólmana Grigara, jenž však předvedl výborný zákrok.

Ani Teplice nehrály špatně. Naopak trenér Vavruška hecoval hráče k aktivní hře, neustálému napadání, snaze o překvapení. Byť šancí z toho moc nebylo... Asi největší příležitost měl Lüftner, když se k němu odrazil míč po rohovém kopu. Ale tvrdou ránu zneškodnil brankář Kozáčik.

Když domácí krátce po přestávce snížili, svitla jim naděje. Mimochodem, Fillo dal už pátý gól v sezoně a posunul se do čela tabulky střelců (z toho dal tři branky z penalt).

Jenomže poté, co naskočila světla a opět se začalo hrát, začala nad stadionem řádit bouřka. V silném lijáku bylo těžké hrát, kombinovat, něco vymýšlet... V závěru zápasu už proto moc velkých šancí k vidění nebylo. Teplice v poslední minutě vybojovaly roh, přes celé hřiště sprintoval i brankář Grigar a skákal na centr. Ale hlavičkoval Lüftner a vyrovnal.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Branky: 49. Fillo z pen., 90. Lüftner - 35. Baránek, 45.+2 Kopic. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Pilný. ŽK: Ljevakovič, Jablonský, Hora, Krob - Hubník, Mahmutovič, Rajtoral. Diváci: 9361.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vondrášek, Breite (84. Táborský), Vachoušek (77. Balázs), Ljevakovič, Fillo (65. Kapolongo) - Potočný. Trenér: Vavruška.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Baránek, Limberský - Petržela (65. Vůch), Vaněk, D. Kolář, Hořava, Kopic (90. Kovařík) - Ďuriš (78. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.