V čele ligy zůstává Sparta, druhý je Zlín. Severočeské derby skončilo smírně

19:39aktualizováno  16. srpna 21:20
PRAHA - Zatímco Plzeň tápe, Spartě se daří. Pražané vyhráli třetí ze čtyř zápasů a jsou v čele Synot ligy. Na záda jim však dýchá ambiciózní Zlín, jenž doma porazil Ostravu. Na třetí místo se tlačil Liberec, při derby v Jablonci však chvíli před koncem inkasoval a spadl na páté místo. O gól kola se postaral brankář Zdeněk Zlámal z Bohemians, jenž v nastaveném čase při utkání na Dukle přiběhl do vápna při posledním rohovém kopu a senzačně vyrovnal.

Tomáš Wágner (vlevo) z Jablonce a Lukáš Bartošák z Liberce. foto: ČTK

Plzeň přišla o vítězství gólem v poslední minutě

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)

Branky:49. Fillo z pen., 90. Lüftner - 35. Baránek, 45.+2 Kopic. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Pilný. ŽK:Ljevakovič, Jablonský, Hora, Krob - Hubník, Mahmutovič, Rajtoral. Diváci: 9361.

Vyhráli poločas o dva góly, přesto jim tři body unikli. Výsledková mizérie plzeňských fotbalistů trvá už čtvrtý zápas. V předehrávce kola remizovali Západočeši v Teplicích 2:2, když výhru ztratili v poslední minutě. Po rohu vyrovnal stoper Lüftner.

„Viděli jsme zápas, který jsme měli vyhrát. Poslední utkání jsou jako přes kopírák,“ smutnil plzeňský kouč.

Sparta byla v přestřelce šťastnější

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:4 (1:1)

Branky: 40. Skalák, 52. Zahustel - 48. a 83. Lafata, 8. Vácha, 78. Costa. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Vlasjuk. ŽK :Magera, Baroš, Bartl - Mareček, Dočkal, Holek, Lafata, Fatai. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Až třetí gól byl vítězný. Sparťanští fotbalisté v Mladé Boleslavi dvakrát ztratili těsný náskok, až branka Costy v 79. minutě znamenala tři body. Poté výsledek završil svým druhým gólem v utkání kapitán Lafata.

Hostující kouč Ščasný své svěřence chválil, vrásky na čele mu ale znovu přidělala děravá defenziva: „Chyby děláme. Musíme se zlepšit, to ano, ale nedělám z toho vědu, když góly dáváme.“

Ve Zlíně řádili fanoušci Baníku

Fastav Zlín - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 36. a 90.+19 Poznar. Rozhodčí: Julínek - Ratajová, Caletka. ŽK: Janíček, Holý, Jordan, Pazdera - Ježdík, Mensah, De Azevedo, Šichor. ČK: 60. Kaša (Ostrava). Diváci: 5873.

Zlínský nováček je zatím překvapením Synot ligy: ze čtyř zápasů prohrál jediný (na Spartě), v ostatních případech vždy zvítězil a je v tabulce druhý před vedoucí Spartou.

V sobotním utkání proti Baníku vyhrál 2:0 zásluhou branek Tomáše Poznara. Duel byl ve druhé půli na dvacet minut přerušen kvůli řádění ostravských fanoušků, kteří na hřiště házeli dýmovnice a sedačky.

Sigma stále čeká na první výhru

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 83. Chorý - 68. Zavadil. Rozhodčí: Nenadál - Hock, Arnošt. ŽK: Halenár, Rajnoch, Zahradníček - Lutonský, Košťál, Lacko, Zavadil. ČK: 76. Michal Škoda (Brno). Diváci: 5062.

Tři remízy a jedna porážka. Taková je zatím bilance olomoucké Sigmy, která se po roční pauze vrátila do nejvyšší soutěže. S Brnem hrála Olomouc smírně 1:1.

Zbrojovka v zápase vedla od 68. minuty po trefě Pavla Zavadila, Hanákům zajistil aspoň bod v 83. minuty Tomáš Chorý, který po sedmi minutách využil přesilovku po vyloučení hostujícího Michala Škody.

Brankář Zlámal vystřelil Klokanům bod

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (2:0)

Branky: 43. a 44. Berger - 72. Jindřišek z pen., 90.+2 Zlámal. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Pochylý. ŽK: Jakub Mareš, Štetina - Šmíd, Zlámal. Diváci: 5067.

Zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco na Julisce měla v první půli navrch domácí Dukla, která převahu zúročila dvěma trefami v závěru, nadcházející pasáž utkání patřila hráčům Bohemians.

Ti nejprve snížili a v nastaveném čase pak senzačně vyrovnali. Trefu na 2:2 navíc obstaral brankář Zdeněk Zlámal, jenž si při rohovém kopu naskočil na centr a hlavou umístil míč k tyči. V euforii si pak sundal dres a běžel ke kotli hostujících fanoušků...

Slavia slaví první výhru v sezoně

Slavia Praha - Vysočina Jihlava 4:0 (2:0)

Branky: 8. a 65. Milan Škoda, 29. Deli, 59. Souček. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, J. Paták. ŽK: Černý - Mišůn, Kukol. Diváci: 5127.

Dosud nasbírali jen dvě porážky a jednu remízu, teď se sešívaní konečně dočkali vítězství. Na svém hřišti deklasovali Jihlavu 4:0 a opustili poslední místo v tabulce.

V úvodní půlhodině se v Edenu prosadili Milan Škoda a Simon Deli, po změně stran se trefili Tomáš Souček a podruhé Škoda. Svěřenci kouče Dušana Uhrina porazili Vysočinu v ostrém utkání poprvé od roku 2006.

Slovácko vydřelo tři body v závěru

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 80. Daníček, 86. Kovář - 23. Rezek. Rozhodčí: Marek - Peřina, Antoníček. ŽK: Chvátal, Košút, Došek - Bednář. Diváci: 4431.

Domácí fotbalisté proti Příbrami prohrávali, ale v poslední desetiminutovce se nadechli k mocnému obratu. Nejprve vyrovnal Daníček, v 86. minutě pak vystřelil Slovácku tříbodový triumf Kovář.

Středočeši tak nevyužili šanci dotáhnout se na jediný bod na vedoucí Spartu a podruhé v sezoně prohráli. Slovácko prožilo po remízu na půdě Plzně další úspěšný večer.

Jablonec spasilo vyrovnání „last minute“

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 90. Beneš - 42. Luckassen. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Kříž. ŽK: Hovorka, Pokorný, Sackey, Bakoš (všichni Liberec). Diváci: 5612.

Oba celky postrádaly v derby jednu oporu.

Liberecký kapitán Pavelka nemohl nastoupit kvůli střevní viróze, Jablonci zase chyběl nejlepší střelec minulé ligové sezony obránce Novák.

Slovan mířil za vítězstvím: vedl od 42 minuty a dlouho odrážel útočné choutky soupeře. Až ve chvíli, kdy se řádná hrací doba naplnila, vyrovnal jablonecký Beneš. Liberec i tak zůstal spolu se Spartou jediným neporaženým týmem soutěže, Jablonec naopak ve třetím kole po sobě nevyhrál a je devátý.