Součkův West Ham výhrou odsoudil Norwich k sestupu, všechny čtyři góly vstřelil Antonio

Tomáš Souček z West Hamu foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté West Hamu s českým záložníkem Tomášem Součkem porazili v anglické lize Norwich 4:0 a odsoudili poslední tým tabulky k sestupu. Jediným střelcem zápasu 35. kola byl Michail Antonio a "Hammers" díky němu zvýšili naděje na záchranu. Již jistý mistr Liverpool neudržel doma vedení a remizoval 1:1 s Burnley, stále však může překonat stobodovou hranici.
  16:24

Třicetiletý anglický záložník Antonio se poprvé trefil už v 11. minutě po rohovém kopu nohou, v nastavení první půle poslal do sítě centr Marka Noblea z přímého kopu pro změnu hlavou. Galapředstavení dokonal po přestávce ze dvou rychlých průniků a stal se prvním čtyřgólovým střelcem West Hamu od roku 1981. Antonio dal ve čtyřech červencových zápasech šest gólů.

West Ham má nyní v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice a krok s ním udržel i Watford, který po obratu zvítězil nad Newcastlem 2:1. Hosté šli do vedení zásluhou Dwighta Gaylea, domácí ale po přestávce proměnili dvě penalty za fauly. V obou případech uspěl kapitán Troy Deeney střelou doprostřed branky.

Tomáš Souček z West Hamu

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Norwich - West Ham United 0:4 (11., 45.+1, 54. a 74. Antonio), Watford - Newcastle 2:1 (52. z pen. a 82. z pen. Deeney - 23. Gayle),

Liverpool - Burnley 1:1 (34. Robertson - 69. Rodriguez),

Sheffield United - Chelsea 3:0 (18. a 77. McGoldrick, 33. McBurnie),

21:00 Brighton - Manchester City.

Už jistý vítěz Premier League Liverpool otevřel skóre v 34. minutě, hlavičkou se trefil do brankářova protipohybu Andrew Robertson. Hosté ale dokázali v druhé půli srovnat: po přihrávce přes polovinu hřiště si našel sklepnutý míč Jay Rodriguez a prosadil se poosmé v ročníku. Útočník hostů Matěj Vydra přišel na hřiště krátce před vyrovnávacím gólem.

Třetí Chelsea překvapivě neuspěla na hřišti Sheffieldu United, kterému podlehla 0:3. Domácí se v neúplné tabulce posunuli na šesté místo před Wolverhampton zásluhou dvou branek premiérového střelce v sezoně Davida McGoldricka a gólu Olivera McBurnieho.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.