Souček přispěl první brankou v Premier League k výhře West Hamu nad Chelsea, Aubameyang zničil Norwich

Tomáš Souček vstřelil první branku po příchodu do Premier League. Trefil se do sítě Chelsea. foto: ČTK

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili v 32. kole anglické ligy 4:0 Norwich. Dvakrát skóroval útočník Pierre-Emerick Aubameyang a překonal hranici 50 gólů v soutěži.
  21:32aktualizováno  23:26

Souček se radoval z gólu už ve 34. minutě, kdy skóroval po závaru na zadní tyči, videorozhodčí ale odhalil ofsajd. Do vedení tak šla Chelsea zásluhou Willianovy penalty, český záložník se ale krátce před koncem úvodního dějství přece jen dočkal. Po rohovém kopu si stejně jako v prvním případě naběhl na zadní tyč a hlavou vstřelil svůj první gól v dresu „Kladivářů“.

Kmenový hráč pražské Slavie se stal 12. českým fotbalistou, který skóroval v Premier League, a po Radoslavu Kováčovi druhým ve službách West Hamu. Souček si tak částečně spravil chuť po vlastní brance z minulého utkání proti Tottenhamu.

West Ham skóre otočil v 51. minutě po trefě Michaila Antonia, kterému nahrál stejně jako na první gól Jarred Bowen. V 72. minutě se postavil k přímému kopu Willian a přesnou střelou o tyč vyrovnal. Konečné slovo měl ale v 89. minutě střídající Andrij Jarmolenko.

West Ham prolomil šňůru tří proher a má tříbodový náskok na sestupové pásmo. Chelsea porazil v obou vzájemných zápasech v ročníku poprvé od sezony 2002/03. „Blues“ zůstávají na čtvrté pozici.

Aubameyang dal jubilejní branku v 33. minutě, kdy využil velké chyby gólmana Tima Krula při rozehrávce. Pouze pět hráčů v historii Premier League nastřílelo 50 gólů rychleji, gabonskému kanonýrovi k tomu stačilo 79 zápasů.

O čtyři minuty později přidal druhou trefu londýnského celku Granit Xhaka a po pauze pojistili vítězství znovu Aubameyang a střídající Cédric Soares. „Kanonýři“ vyhráli podruhé za sebou a ze sedmého místa ztrácejí šest bodů na evropské poháry. Norwich zůstává poslední.

Třetí Leicester prohrával na hřišti Evertonu už v 16. minutě o dvě branky, prosadili se Richarlison a z penalty Gylfi Sigurdsson. „Karamelky“ kopaly svůj první pokutový kop v tomto ročníku Premier League.

„Lišky“ po změně stran jen snížily zásluhou Kelechiho Iheanacha a nevyhrály potřetí za sebou. Everton se posunul na 11. pozici.

Newcastle neprohrál popáté v řadě a po vítězství 4:1 nad Bournemouthem se posunul na 12. místo. Allain Saint-Maximin se stal teprve třetím hráčem „Strak“, který zaznamenal v jednom ligovém utkání tři asistence.