Souček nedohrál zápas s Liverpoolem, West Ham ztratil vedení a prohrál 2:3

Tomáš Souček v hlavičkovém souboji se Sadio Maném. foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Liverpoolu v dnešní dohrávce 27. kola anglické ligy doma po obratu zvítězili 3:2 nad West Hamem a v soutěži stále neprohráli. Za hosty zápas nedohrál český reprezentant Tomáš Souček, který ve 47. minutě musel kvůli zranění střídat.
  23:05

Liverpool poslal do vedení Georginio Wijnaldum, ale West Hamu se podařilo skóre otočit. Ještě v prvním poločase srovnal Issa Diop a po přestávce poslal londýnský celek do vedení jen po pár minutách na hřišti Pablo Fornals, který ve 47. minutě vystřídal zraněného Součka.

Domácím poté k vyrovnání pomohla obrovská chyba brankáře Lukasze Fabiaňského, kterému střela Muhammada Salaha prošla mezi rukama i nohama. Výhru zajistil Liverpoolu devět minut před koncem Sadio Mané. Jedinou ztrátou výběru trenéra Jürgena Kloppa v této sezoně Premier League zůstává remíza 1:1 s Manchesterem United.

Liverpool díky vítězství vede tabulku o 22 bodů před Manchesterem City a ani v pátém utkání, v němž v domácí soutěži pustil soupeře do vedení, neprohrál (4 výhry, 1 remíza). West Ham promarnil šanci opustit sestupové pásmo a na příčky zajišťující záchranu ztrácí bod.

Sadio Mane slaví třetí branku do sítě West Hamu po boku Alexandera-Arnolda.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:
Liverpool - West Ham United 3:2 (9. Wijnaldum, 68. Salah, 81. Mané - 12. Diop, 54. Fornals).