26. dubna 2010 21:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Současný kouč Růžička počítá reprezentační omluvenky dál

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Patrik Eliáš a Tomáš Vokoun | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Patrik Eliáš a Tomáš Vokoun | foto: ČTK

PRAHA Zatímco se v centru Prahy volil jeho nástupce, on na předměstí v Letňanech vedl trénink hokejové reprezentace. S týmem bez výrazných hvězd...

Do světového šampionátu zbývá pouhých 10 dnů a kouči Vladimíru Růžičkovi chodí z NHL další omluvenky. "V olympijském roce je to vždy komplikovanější. Holt někteří jet nechtějí a jiní jsou zranění."

Do té první skupiny patří například Patrik Eliáš, jenž účast na mistrovství světa v Německu dříve přislíbil, ale v neděli si ji kvůli rodinným problémům rozmyslel. Do té druhé spadla další tři jména: beci Marek Židlický z Minnesoty i Jan Hejda z Columbusu a­forvard Rostislav Olesz z Floridy.

KDO NEJEDE NA MS

Ze zámořské NHL:
Patrik Eliáš (New Jersey)
Tomáš Kaberle (Toronto)
Marek Židlický (Minnesota)
Rostislav Olesz (Florida)
Michael Frolík (Florida)
Kamil Kreps (Florida)
Jan Hejda (Columbus)
Milan Michálek (Ottawa)
Filip Kuba (Ottawa)
Václav Prospal (NY Rangers)
Roman Polák (St. Louis)

Z ruské KHL:
Petr Čajánek (Petrohrad)
Jiří Hudler (Dynamo Moskva)
Josef Vašíček (Jaroslavl)
Zbyněk Irgl (Jaroslavl)

Z české extraligy:
Petr Sýkora (Pardubice)
Vladimír Sičák (Vítkovice)

Židlického zaměstnavatel nepustí pro zranění palce, stejně tak Olesze kvůli zánětu v ruce. A Hejda, laborující s kolenními vazy? "Hrozně rád by jel s námi. Jenže ho neuvolní," povzdychl si Růžička. Ve Phoenixu je zájem o všechny Už teď je jasné, že jeho tým nebude nabitý hvězdami.

Z velkých jmen zatím mají reprezentovat jen Jaromír Jágr z Omsku, z NHL pak brankářská jednička Tomáš Vokoun či zkušený zadák Michal Rozsíval. V Praze už trénují náhradní gólman Ondřej Pavelec a talentovaný forvard Jakub Voráček.

Po vyřazení Eliášova New Jersey se Růžička snaží kontaktovat ještě beka Martina Škoulu. "Jenže se mi to nedaří. Dodnes jsem s ním nemluvil," povídal kouč v pondělí. O to víc teď sleduje vývoj zámořského play off, kde je stále pár posledních želízek v ohni. Už dnešní ráno může napovědět víc.

V noci totiž mohou vypadnout Nashville s Martinem Eratem a Montreal s dalším útočníkem Tomášem Plekancem. Zítra hraje o bytí, či nebytí sedmý rozhodující zápas Phoenix s pěticí českých hráčů.

Zbyněk Michálek je spolehlivým obráncem, zkušenosti s reprezentací má i Martin Hanzal. Jenže Robert Lang je na konci kariéry a Radima Vrbatu s Petrem Průchou ještě nedávno Růžička nechtěl, protože mu odmítli loňský šampionát.

"Oslovím všechny a potom uvidíme, kdo by přijel," tvrdí nyní. Na výběr už příliš nemá. Klidně se tak může stát, že na šampionátu bude hrát většina týmu pro Švédské hry. Dnes je doplní pár finalistů z Pardubic a Vítkovic. O pár dní později i Filip Novák z KHL.

Grafton Recruitment Praha
SUPPORT APPLICATION ENGINEER

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 50 000 - 90 000 Kč