14. srpna 2010 16:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Souboj superfavoritů anglické Premier League skončil bez branek

Tottenham - Manchester City. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tottenham - Manchester City. | foto: Reuters

PRAHA/LONDÝN Fotbaloví fanoušci se dočkali. 19. ročník nejslavnější ligové soutěže světa - anglické Premier League - byl odstartován. V prvním duelu sezony na sebe narazili dva celky s mistrovskými ambicemi - Tottenham Hottspur a Manchester City. V bojovném zápase ovšem bez výrazných šancí se oba soupeři rozešli po devadesáti minutách smírně 0:0.

Lepší úvod si anglická liga přát nemohla - alespoň, co se ambicí obou soupeřů týče. Londýnský Tottenham patří dlouhodobě mezi smetánku soutěže, Manchester City se pyšní nejbohatšími majiteli nejen na ostrovech. Šejkové z Abú Zabí jen za letošní léto investovali do posil téměř 4 miliardy korun.

Většinu zápasu na White Hart Lane se ale bránili tlaku domácích. Ti sice měli v rychle a ostře hraném duelu územní převahu, výraznou gólovou situaci si vypracovat nedokázali a se střelami z dálky a centrovanými míči si bezproblémově dokázal poradit mladý gólman "Citizens" Ian Hart. A když jej pět minut před koncem nepřekonal z blízka z dobré pozice ani Gareth Bale, skončil duel zaslouženou remízou 0:0.

V základní sestavě hostů z nových posil nastoupili záložníci Yaya Touré se Silvou a obránce Kolarov, který však musel kvůli zranění po prvním poločase střídat. Ani na lavičce zatím nebyl italský útočník Balotelli, jehož přestup z Interu Milán byl definitivně dokončen až v pátek.